Adobe Acrobat Reader i pro Nokii 9210

Po dlouhé době se objevil prohlížeč souborů PDF přímo od tvůrce; předčí již zavedený prohlížeč od mBrain Software?

Adobe uvolnila betaverzi prohlížete souborů PDF, Acrobat Reader, pro Nokii 9210(i). Můžete si jej zdarma stáhnout z webu Adobe po vyplnění celkem dlouhého formuláře. Zatím mám ale z tohoto programu rozporuplné pocity. Nainstalovaný zabere na disku přes 1,5 MB a při otevírání PDF souborů prakticky neustále hlásí nedostatek paměti. Poté uvidíte celkem dlouho hlášku „Drawing“, tedy vykresluji. U některých PDF se stává, že Reader nahlásí problém se souborem a že nemusí být stránka zobrazena správně. Zkrátka zatím mám z tohoto programu spíše negativní pocit.

Klepněte pro větší obrázek

Již delší dobu ale existuje program PDF+ od mBrain Software, který zabere v paměti necelých 400 kB, soubory otevírá a vykresluje daleko rychleji. Kromě toho jsem se při vykreslování nesetkal zatím s žádnou chybou, a to jsem zkusil otevřít i velký soubor celého jednoho čísla časopisu Computer v PDF. Doufám tedy, že Acrobat Reader ve své finální verzi minimálně doběhne svého konkurenta, který už nějakou dobu kouká na svět. Je sice komerční, ale kdo ví, to možná bude Acrobat Reader také.

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 41


komerční sdělení

Komerční sdělení