Agendus - pokročilý kalendář v mobilu

Zajímavý organizační diář s funkcemi telefonního seznamu, kalendáře a úkolovníku. Pokud používáte chytrý telefon Sony Ericsson P800, tento článek nesmíte vynechat. Je možné, že se vám začne lépe žít.
Agendus - pokročilý kalendář v mobilu

Od Palmu k Symbianu

Úspěšný diářový program Agendus od společnosti Iambic přichází také na displeje chytrých telefonů. Majitelům kapesních počítačů Palm OS ho představovat ani nemusíme, jeho komplexní funkce jsou na této platformě k dispozici už déle. Nedávno se dočkal uvedení ve verzi pro Sony Ericsson P800, kde kombinuje funkci kalendáře, telefonního seznamu a úkolovníku.

Prostředí programu je velmi jednoduché a intuitivní, bez zbytečných nároků, což dokládá i fakt, že software vlastně neukládá žádná data. Funkce jako úkolovník a telefonní seznam jsou propojeny s vnitřní databází telefonu, před prvním použitím tedy nemusíte nic složitě synchronizovat. Pokud vytvoříte nový kontakt nebo úkol, konkrétní údaj se objeví na daných místech v samotném telefonu, Agendus je de facto pouze takovým zrcadlem a rozcestníkem organizačních funkcí. Vše ovšem sdružuje na jednom místě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka tapety na pozadí a zmenšeného fontu vpravo

Hrátky s časem

Úvodní obrazovka nabízí denní přehled všech událostí, které jsou seřazeny podle času. Dále je indikován počet úkolů a stav ve složce SMS, MMS a e-mailových zpráv. Nechybí ani informace o času a nejbližších alarmech – tedy zvukových upozornění pro jednotlivé akce. Zajímavým zpestřením je možnost umístění tapety v podobě obrázku nebo fotografie na pozadí, pro uživatele se slabým zrakem jsou připraveny také větší fonty písma.

Dolní lišta umožňuje přepnutí mezi denním přehledem (tzv. Today screen), telefonním seznamem a úkolovníkem. V horní liště pak můžete vytvořit novou schůzku, úkol, kontakt, textovou a obrázkovou zprávu nebo e-mail. Zatímco práce se zprávami odpovídá běžným zvyklostem telefonu, organizační funkce mají své specifické vlastnosti. Každé schůzce lze přiřadit kontakt ze seznamu a dobu trvání včetně upozornění nebo opakování, úkoly zase nabízejí prioritu a kolonku pro odškrtnutí při jejich splnění. Po tomto kroku se dokážou samy odstranit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seznam všech událostí, poslední dva řádky s kolonkou jsou úkoly

Vše na jednom místě

Program dokáže v seznamu vyhledávat podle více písmen a umí to skutečně rychle, jako upozornění může být nastaven téměř jakýkoli zvuk ze složky Audio. Ve speciálním nastavení lze přiřadit jednotlivým funkcím různé hodnoty. Naleznete tam řazení kontaktů, výchozí nastavení trvání schůzek, prioritu úkolů, velikost fontů, možnost nastavení plochy a chování programu při otevření flipu telefonu, kdy se otevře denní přehled nebo rovnou telefonní seznam.

Agendus pro Sony Ericsson P800 nenabízí sice tolik možností jako verze pro kapesní počítače Palm OS, i tak ovšem dokáže ušetřit spoustu času, a to nejen vzhledem k jeho organizačním schopnostem, ale také jednoduchostí ovládání. Program můžete okusit zdarma ve zkušební verzi, jeho plná cena je dvacet dolarů, více na stránkách výrobce. Nejprve musíte bohužel projít krátkou registrací, teprve poté vám bude na e-mail zaslán odkaz pro download.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Základní nabídka všech akcí a měsíční náhled na kalendář

Diskuze (4) Další článek: Mobilní internet: válka o paušál za GPRS

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Kalendář, Sony Ericsson P800, Mobil, Dolní lišta


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 17

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33