Airbank spouští platby mobilem. Platformu Google Pay však obchází obloukem

Airbank dnešním dnem spouští platby mobilem. Banka placení nezačlenila pod křídla Google Pay, ale k placení používá svou samostatnou aplikaci. Princip emulace karet HCE (Host Card Emulation) je však stejný jako u Googlu. Co hledat za osamostatněním plateb? Možná jen snaha o větší viditelnost, a nebo jde v první řadě jen o peníze? Air Bank v tom vidí další službu pro 275 tisíc zákazníků, kteří již využívají její mobilní aplikaci. Tak nač instalovat druhou?

Klienti banky Airbank mohou platby mobilem rozchodit v androidí aplikaci My Air. Je jen potřeba, aby váš smartphone podporoval funkci NFC. Prvním krokem je samotné propojení vašeho telefonu s internetovým bankovnictvím, k němuž vám mobilní aplikace sama poskytne přehledný návod „jak na to“. Nejrychleji jej provedete z internetového bankovnictví, včetně delegace funkcí, které mají být na telefonu k dispozici.

Mobilní platby fungují stejně jako platby bezkontaktní kartou. U částek do 500 Kč PIN po přiložení rozsvíceného telefonu k terminálu zadávat nemusíte. Pokud je částka vyšší, je třeba na telefonu zadat PIN, a následně jej k terminálu znovu přiložit. Pokud je součet „bezpinových“ plateb v rámci dne přes dva tisíce korun, musíte následně i při další operaci pod 500 Kč zadat kontrolní PIN.

Air Bank - mobilní platby ve zkratce:

Mobilní platby u Air Bank fungují od dnešního dne. Do budoucna chce Air Bank umožnit i bezkontaktní výběr z bankomatů, k němuž jen přiložíte telefon a zadáte cílovou částku výběru.


Oživeno 14:45:

Air Bank na svém Facebooku vysvětluje, co bylo příčinou problémů některých uživatelů. Některým se nezdařil proces úvodního nastavení PIN kódu pro placení kartou, jiným zase aplikace hlásí, že je mobilní placení nedostupné. V době psaní tohoto příspěvku by již problémy měly být vyřešeny.

Diskuze (31) Další článek: Bloomberg: Apple pracuje na zahnutých iPhonech a bezdotykovém ovládání

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Platba mobilem, Google Pay, Android Pay, Bezkontaktní platby, Mobilní platby, Mobilní bankovnictví, Spoušť, HCE, Bankomat, Banka, Přehledný návod, Dnešní den, Funkce NFC, Cílová částka, Bankovnictví, AirBank, Mobilní platba, První krok, Bezkontaktní výběr, První řada, Bezkontaktní karta, PIN, Air


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34