Airbank spouští platby mobilem. Platformu Google Pay však obchází obloukem

Airbank dnešním dnem spouští platby mobilem. Banka placení nezačlenila pod křídla Google Pay, ale k placení používá svou samostatnou aplikaci. Princip emulace karet HCE (Host Card Emulation) je však stejný jako u Googlu. Co hledat za osamostatněním plateb? Možná jen snaha o větší viditelnost, a nebo jde v první řadě jen o peníze? Air Bank v tom vidí další službu pro 275 tisíc zákazníků, kteří již využívají její mobilní aplikaci. Tak nač instalovat druhou?

Klienti banky Airbank mohou platby mobilem rozchodit v androidí aplikaci My Air. Je jen potřeba, aby váš smartphone podporoval funkci NFC. Prvním krokem je samotné propojení vašeho telefonu s internetovým bankovnictvím, k němuž vám mobilní aplikace sama poskytne přehledný návod „jak na to“. Nejrychleji jej provedete z internetového bankovnictví, včetně delegace funkcí, které mají být na telefonu k dispozici.

Mobilní platby fungují stejně jako platby bezkontaktní kartou. U částek do 500 Kč PIN po přiložení rozsvíceného telefonu k terminálu zadávat nemusíte. Pokud je částka vyšší, je třeba na telefonu zadat PIN, a následně jej k terminálu znovu přiložit. Pokud je součet „bezpinových“ plateb v rámci dne přes dva tisíce korun, musíte následně i při další operaci pod 500 Kč zadat kontrolní PIN.

Air Bank - mobilní platby ve zkratce:

Mobilní platby u Air Bank fungují od dnešního dne. Do budoucna chce Air Bank umožnit i bezkontaktní výběr z bankomatů, k němuž jen přiložíte telefon a zadáte cílovou částku výběru.


Oživeno 14:45:

Air Bank na svém Facebooku vysvětluje, co bylo příčinou problémů některých uživatelů. Některým se nezdařil proces úvodního nastavení PIN kódu pro placení kartou, jiným zase aplikace hlásí, že je mobilní placení nedostupné. V době psaní tohoto příspěvku by již problémy měly být vyřešeny.

Diskuze (31) Další článek: Bloomberg: Apple pracuje na zahnutých iPhonech a bezdotykovém ovládání

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Platba mobilem, Google Pay, Mobilní platby, Mobilní bankovnictví, Google, Android Pay, Bezkontaktní platby, Bankovnictví, Bankomat, PIN kód, Host Card Emulation, Funkce NFC, PIN, Banka, Cílová částka, Telefon, Air Bank, Aplikace, První krok, Air, Přehledný návod, Mobilní platba, HCE


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 68

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 84