Airbank spouští platby mobilem. Platformu Google Pay však obchází obloukem

Airbank dnešním dnem spouští platby mobilem. Banka placení nezačlenila pod křídla Google Pay, ale k placení používá svou samostatnou aplikaci. Princip emulace karet HCE (Host Card Emulation) je však stejný jako u Googlu. Co hledat za osamostatněním plateb? Možná jen snaha o větší viditelnost, a nebo jde v první řadě jen o peníze? Air Bank v tom vidí další službu pro 275 tisíc zákazníků, kteří již využívají její mobilní aplikaci. Tak nač instalovat druhou?

Klienti banky Airbank mohou platby mobilem rozchodit v androidí aplikaci My Air. Je jen potřeba, aby váš smartphone podporoval funkci NFC. Prvním krokem je samotné propojení vašeho telefonu s internetovým bankovnictvím, k němuž vám mobilní aplikace sama poskytne přehledný návod „jak na to“. Nejrychleji jej provedete z internetového bankovnictví, včetně delegace funkcí, které mají být na telefonu k dispozici.

Mobilní platby fungují stejně jako platby bezkontaktní kartou. U částek do 500 Kč PIN po přiložení rozsvíceného telefonu k terminálu zadávat nemusíte. Pokud je částka vyšší, je třeba na telefonu zadat PIN, a následně jej k terminálu znovu přiložit. Pokud je součet „bezpinových“ plateb v rámci dne přes dva tisíce korun, musíte následně i při další operaci pod 500 Kč zadat kontrolní PIN.

Air Bank - mobilní platby ve zkratce:

Mobilní platby u Air Bank fungují od dnešního dne. Do budoucna chce Air Bank umožnit i bezkontaktní výběr z bankomatů, k němuž jen přiložíte telefon a zadáte cílovou částku výběru.


Oživeno 14:45:

Air Bank na svém Facebooku vysvětluje, co bylo příčinou problémů některých uživatelů. Některým se nezdařil proces úvodního nastavení PIN kódu pro placení kartou, jiným zase aplikace hlásí, že je mobilní placení nedostupné. V době psaní tohoto příspěvku by již problémy měly být vyřešeny.

Diskuze (31) Další článek: Bloomberg: Apple pracuje na zahnutých iPhonech a bezdotykovém ovládání

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Platba mobilem, Android Pay, Google Pay, Bezkontaktní platby, Mobilní platby, Mobilní bankovnictví, Funkce NFC, Spoušť, Bankomat, Dnešní den, První krok, Přehledný návod, Banka, Mobilní platba, Cílová částka, HCE, Air, Mobil, Telefon, PIN, Aplikace, Host Card Emulation, Air Bank


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

RECENZE: HTC U12+ je superstar bez tlačítek a s průhlednými zády

** Průhledná záda jsou velká frajeřina ** Foťák je skvělý a nevymýšlí si ** Fantasticky naladěný displej

Jakub Michlovský | 13

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 116