Aktuálně: Oskar oficiálně spustil plný roaming pro Oskarty

Oskarty byly dosud jedinými předplacenými kartami na našem trhu, s kterými jste nemohli volat ze zahraničí. I když nabízeli nízké ceny příchozích hovorů, které byly mnohdy nižší než ty, co platili tarifní zákazníci jiných operátorů, tak možnost odchozího volání citelně chyběla. To se ale změnilo.
Aktuálně: Oskar oficiálně spustil plný roaming pro Oskarty
Oskarty byly dosud jedinými předplacenými kartami na našem trhu, s kterými jste nemohli volat ze zahraničí. I když nabízeli nízké ceny příchozích hovorů, které byly mnohdy nižší než ty, co platili tarifní zákazníci jiných operátorů, tak možnost odchozího volání citelně chyběla. To se ale změnilo.

Oskar zvolil callback

Jak jsme vás již informovali v tomto článku, tak Oskarův roaming je řešen čistě pomocí tzv. callbacku. Callback neboli zpětné volání je systém, který umožňuje předplaceným kartám uskutečňovat odchozí volání ze zahraničí a zároveň řeší problém, který v minulosti zamezoval zprovoznění této služby – tedy účtování. U běžných zákazníků totiž zasílá zahraniční operátor domácí síti vyúčtování třeba i s několikadenním zpožděním. To by ale v případě předplacených karet mohlo být pro operátora dosti nevýhodné, neboť takový uživatel předplacené karty by za oněch několik dní mohl provolat částku dosahující několika tisíc korun a operátor by ji pak nemohl nijak získat zpět, protože o uživatelích předplacených karet nemá povětšinou žádné údaje. Celý problém byl tedy vyřešen tak, že uživatel v zahraničí odešle speciální kód a síť mu zavolá z ČR zpět a spojí ho s daným číslem. Účtování hovoru pak probíhá přímo v síti operátora a provolaná částka je ihned strhnuta z kreditu. Tento způsob používají u předplacených karet všichni naši operátoři (Paegas používá ještě navíc technologii CAMEL viz dnešní článek).

Neplaťte to, co platit nechcete

Tak by se dala nazvat Oskarova strategie přístupu k zákazníkům. Ta se projevila samozřejmě i u odchozího roamingu u Oskaret, a to více než příjemně. U Oskara neplatíte žádný poplatek za spojení! Zatímco u Go i u Twistu musíte zaplatit tzv. poplatek za spojení ve výši 15 Kč, tak Oskar vás spojí zdarma. Platíte tedy jen to, co provoláte a až když se dovoláte. U Go totiž musíte platit i v případě, že volaný účastník má obsazeno a nebo nepřijímá hovory, a to právě onen poplatek za spojení (u Twistu v tomto případě neplatíte nic). Účtování probíhá stejně jako při volání v ČR, tedy první minutu platíte celou a poté je vám účtována každá započatá sekunda hovoru (jak u příchozích, tak u odchozích hovorů). V podstatě to znamená, že pokud budete volat déle než 30 sekund, tak je Oskarta pro vás tou nejvýhodnější předplacenou kartou, a to jak pro příchozí, tak pro odchozí volání, a to právě díky absenci onoho jednorázového poplatku za spojení. Více se tomu budeme věnovat v dalším díle našeho seriálu o roamingu.

Kolik zaplatíme

Ceny v Kč za minutu vč. DPH Cílová oblast
Výchozí oblast Region 1 Region 2 Region 3 Jiné země
Region 1 30 40 50 100
Region 2 40 50 60 110
Region 3 70 90 90 120
Jiné země 110 120 130 170

  • Region 1: Česká republika, Slovenská republika
  • Region 2: Andorra, Rakousko, Belgie, Bělorusko, Chorvatsko, Dánsko, Faerské ostrovy, Finsko, Francie, Německo, Gibraltar, Velká Británie, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, San Marino, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán
  • Region 3: Albánie, Alžír, Arménie, Austrálie, Azerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Kanada, Kypr, Estonsko, Gruzie, Island, Japonsko, Litva, Líbye, Lotyšsko, Makedonie, Malta, Moldávie, Maroko, Rumunsko, Rusko, (mimo kódů měst začínajících 32), Tunis, Turecko, Ukrajina, USA, Jugoslávie

Jak je to se SMS

Textovky zatím lze pouze přijímat, což je pro mnohé uživatele asi zklamáním. Pokud budete chtít odeslat textovku nebo dobít kredit pomocí SIM toolkitu ze zahraničí, tak budete mít prozatím smůlu. Snad se ale Oskarovi brzy podaří tento nedostatek vyřešit. Koneckonců ani Go a ani Twist zpočátku odesílání SMS neumožňovali. Ptáte se proč? Protože podobně jako u hovorů, tak i u textovek je problém s jejich účtováním. Hovory lze vyřešit pomocí zpětného volání, ale textovky? Tam už to musejí operátoři vyřešit jinak. Každopádně doufejme, že Oskar tento problém vyřeší co nejdříve a že již brzy budeme moci s Oskartou textovky ze zahraničí také odesílat. Jakmile Oskar odchozí SMS ze zahraničí spustí, tak vás budeme okamžitě informovat.

Jak volat z Oskarty do ČR:

  • *123*+420 číslo#
Dobíjení kreditu (ze zahraničí je volání zdarma)
  • *123*+420271177100#
  • přes Internet na www.oskarmobil.cz
Oskarlinka (ze zahraničí je volání zdarma)
  • *123*+420271177100#
Hlasová schránka (cena jako za volání do ČR)
  • *123*+420608989898#
Diskuze (38) Další článek: Samsung SGH-A300: se dvěma displeji

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Ostatní, Roaming, Camel, Provolaná částka, Akt, Oskar, Faerské ostrovy

Určitě si přečtěte