Aktuálně: Siemens představil nový mobil CFX65

Siemens dnes v Berlíně představil nový mobilní telefon: véčko CFX65. Je to stylový mobil s vestavěným fotoaparátem, bleskem a zajímavě řešenou anténou. Přečtěte si první informace a prohlédněte obrázky.
Aktuálně: Siemens představil nový mobil CFX65

Siemens CFX65 je módní véčko, které se vyznačuje netradičně řešenou anténou, vestavěným digitálním fotoaparátem, bleskem a svítilnou. Zdá se mi, že designově trochu vychází z modelu CF62, funkčně je ale na tom překvapivě dobře. Těšit se můžete například na podporu Javy 2.0 nebo e-mailový prohlížeč.

 
Siemens CFX65

Zase anténa v podobě ucha

Ze všeho nejvíc připomíná nový model konkurenční Sony Ericsson Z200 nebo Siemens CF62. Společným jmenovatelem těchto mobilů je konstrukce antény. Ta sice není integrovaná, ale ani netrčí volně do prostoru. Místo toho je umně ohnutá a podobá se trochu oušku na bandasce na mléko. Vzniklým otvorem můžete provléct poutko nebo šňůrku.

Rozměry telefonu v zavřeném stavu jsou 97 × 48 × 23 mm, hmotnost se pohybuje kolem 88 gramů. Z počátku bude mobil dostupný jen v barvě slonové kosti s měňavým efektem, postupem času přibude ještě modrošedá varianta. Číselná tlačítka jsou slita do jednoho bloku s funkčními a ovládacími klávesami. K obsluze mobilu se používá pětisměrné ovládací tlačítko.

 
Dvě barevné varianty: Chameleon a Blue Pearl

Na vnější straně najdete malý černobílý displej (96 × 64 bodů), uvnitř je displej s rozlišením 160 × 128 bodů, který zobrazí pětašedesát tisíc barev. Vnější displej je orámován výstupkem kapkovitého tvaru, na jehož spodní části najdete čočku fotoaparátu. Pro focení ve tmě je vybaven bleskem sestaveným z vysoce svítivých LED diod, který můžete využít i jako vestavěnou svítilnu.

Pro styl a dojem

Telefon vyzvání čtyřicetihlasými melodiemi a podporuje zvuky ve formátu WAV a MID. Fotografie vytvořené vestavěným fotoaparátem můžete přímo v telefonu mírně upravit a poté odeslat jako MMS. Siemens se pochlubí i vestavěným e-mailovým klientem, ten by ale podle všech informací neměl být použitelný k odesílání zpráv - bude umět jen číst poštu prostřednictvím protokolu POP3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
CFX65 ze tří stran

Do telefonního seznamu uložíte 250 položek, Siemens nabídne také kalendář s denním, týdenním a měsíčním pohledem, úkolovník a poznámky. S funkcí světový čas můžete zjistit, kolik hodin je zrovna na druhé straně světa a díky převodníku měn dokážete spočítat, kolik by vás takový výlet stál. Pro ostatní výpočty poslouží jednoduchá kalkulačka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní pohled a otevřené véčko

Na stylový telefon je Siemens CFX65 překvapivě dobře vybaven i v oblasti datových funkcí. Má infraport a konektor pro datový kabel (bude se prodávat ve verzi pro sériový i USB port), podporuje GPRS třídy 10 a Javu ve verzi 2.0.

Výrobce se tímto modelem snaží zaujmout zejména mladé lidi, kteří si potrpí na stylové věci. Odpovídají tomu rozměry i design mobilu. Na druhou stranu je CFX65 výborně funkčně vybaven - infraport ani GPRS třídy 10 nejsou funkce, které bychom u stylového mobilu čekali.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
CFX65 v kulisách

Ve zkratce

Klíčové funkce

  • vestavěný fotoaparát
  • blesk a svítilna
  • e-mailový prohlížeč
  • rychlé GPRS
  • propojitelnost s počítačem

Síť: 900 a 1 800 MHz

Rozměry: 97 × 48 × 23 mm

Hmotnost: 88 g včetně baterie

Displej: vnitřní – neznámé rozměry, rozlišení 160 × 128, 65 536 barev; vnější – neznámé rozměry, rozlišení 96 × 64 bodů, černobílý

Fotoaparát: rozlišení VGA (640 × 480 bodů), vestavěný blesk, čtyřnásobný digitální zoom

Zprávy: SMS, EMS, MMS (obraz, zvuk, text), e-mailový klient (jen pro čtení), posílání rychlých zpráv (instant messaging)

Hry: Java 2.0, jedna vestavěná hra

Internet a připojení: wap 2.0, GPRS třídy 10, infraport, kabel USB/RS232

Udávaná výdrž: až 200 h v pohotovosti, až 200 min hovoru, baterie Li-Ion 600 mAh

Telefonování: hlasité handsfree, čtyřicetihlasé vyzvánění

Diskuze (35) Další článek: Aktuálně: Siemens představil nový mobil SL65

Témata článku: Siemens, Siemens CF62, Siemens CFX65, Sony Ericsson Z200, Akt, Nový mobil, Mobil, Band


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15