Alcatel - přehled současných modelů

Francouzský výrobce nenabízí tolik modelů jako Nokia nebo Siemens. V každé třídě má jednoho nebo dva zástupce, v poměru výkonu a ceny ovšem většinou patří k nejlepším. Pojďme se s nimi blíže seznámit.
Alcatel - přehled současných modelů

Pochází z Francie

Alcatel je nejvýznamnější francouzský výrobce mobilních telefonů, zabývá se ale také vývojem telekomunikační infrastuktury. Dříve byly velmi populární levné mobily One Touch Easy, Gum, Max, Club, View db, které před několika lety vystřídala úspěšná řada One Touch 30x a 5xx. Alcatel sice potom trochu neodhadl nástup barevných displejů do mobilních telefonů, dnes se ale s novými modely One Touch 535 a 735 dostal znovu mezi důležité mobilní značky.

Obzvláště tyto modely dokázaly zaujmout širokou veřejnost, stejně jako novináře a operátory. Největší devizou je vysoká funkčnost, která ovšem není vykoupena nepřiměřenou cenou, ba naopak - telefony jsou dostupné většině. Do našeho přehledu jsme jako obvykle vybrali všechny mobily, které se aktuálně prodávají nebo se jejich prodej chystá. Alcatel se nemůže pochlubit tak velkým portfoliem mobilů jako třeba Nokia nebo Siemens, proto z našeho výběru vzešlo pouze šest modelů: OT 331, OT 332, OT 535, OT 715, OT 735 a OT 735i.

Nejaktuálnější novinky

Nesmíme taky zapomenout na novinky, které výrobce ukázal minulý týden v Cannes. Mluvíme o třech zbrusu nových mobilech, z nichž největší pozornost směřovala k véčku OT 835, které disponuje dvěma barevnými displeji (260 tisíc a 65 tisíc barev). Nechybí ani vestavěný fotoaparát. Další model OT 756 už je klasické konstrukce, který nabídne rovněž fotoaparát a displej s 260 000 barvami. Ve výbavě je taky MP3 přehrávač. Poslední novinku v podobě OT 556 chápeme jako nástupce OT 535 s fotoaparátem. Podrobnější informace o nových modelech naleznete ve starším článku.

Klepněte pro větší obrázek
Zleva: OT 332, OT 735i, OT 556, OT 756, OT 835

Současné modely Alcatelu

Vraťme se zpátky na zem, konkrétně k naší vybrané šestici modelů, které si aktuálně můžete zakoupit. Jak si můžete všimnout, v našem Katalogu mobilů máme technická data k většině posledních modelů francouzkého výrobce. Dnes nás ovšem zajímají pouze tyto, kliknutím na jeden z nich se dostanete k technickým parametrům a recenzím: 

OT 331, OT 332OT 535, OT 715, OT 735, OT 735i

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Alcatel One Touch 331: Telefon pro začínající uživatele, který vychází z modelu 311. Má navíc polyfonní vyzvánění a Li-Pol baterii. Funkčně připomíná model 525.

Alcatel One Touch 332:Tento model se od svého předchůdce, modelu 331, liší jen barevným displejem. Je to stále telefon pro nenáročné uživatele.

Alcatel One Touch 535: Poměrně dobře vybavený mobil s velmi velkým barevným displejem. Hry lze hrát i v režimu "naležato". Mobil se ovládá jak je u Alcatelu zvykem joystickem. Vydali jsme i dlouhodobé zkušenosti.

Alcatel One Touch 715: První telefon Alcatelu s opravdu velkým displejem, který ovšem není barevný, zvládne však několik úrovní šedi. Vyzvánění je polyfonní, nechybí infra pro komunikaci s počítačem. Manažerský mobil za nízkou cenu.

Alcatel One Touch 735: Tento mobil se od svého levnějšího sourozence 535 liší jen vestavěným digitálním fotoaparátem a větší pamětí.

Alcatel One Touch 735i: Inovovaná verze Alcatelu One Touch 735 s přídavkem "i" nabízí místo méně rozšířené herní technologie In-Fusio běžnou mobilní Javu. Jinak zůstává vše při starém jako u modelu One Touch 735. Telefon se zatím neprodává, na trh se má dostat v průběhu tohoto měsíce.

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Diskuze (25) Další článek: Televizní reklama na mobily Sony Ericsson

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 331, Alcatel One Touch 332, Alcatel One Touch 535, Alcatel One Touch 715, Alcatel One Touch 735, Model, Přehled, Úspěšná řada, Současný model


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 21

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 15