Alcatel: je libo mobily v saku, klobouku, hodinkách nebo brýlích?

Budoucnost je zajímavá - výrobci mobilů nám nabízejí svoje představy, jak budou mobily vypadat za pár let. Podívejte se na stylové koncepce mobilních bund, brýlí, náramků, hadů a ampulek Alcatelu. Kdo ví? Třeba to jednou opravdu budeme nosit.
Alcatel: je libo mobily v saku, klobouku, hodinkách nebo brýlích?

Hlavně ze začátku jejich prodeje nebudou z nejlevnějších a bude to tedy „slušný kšeftík“. I když se mnoho mobilních operátorů po celé Evropě zdráhá platit vysoké částky za licence pro sítě UMTS a čekají, jak dopadne první pokus s těmito sítěmi v Japonsku (zatím to vypadá, že bude více než úspěšný), výrobci mobilů těmto sítím věří a na vývoji multifunkčních zařízení pro sítě třetí generace intenzivně pracují. Mezi nejaktivnější mobilní producenty patří bezesporu i francouzská společnost Alcatel.

Klepněte pro větší obrázek

Alcatel = design

Na nedávném Press Tripu v Paříži, u něhož redaktoři serveru MobilMania.cz nemohli chybět, hovořili představitelé společnosti o současnosti a budoucnosti mobilních zařízení. Snad každý mobilista ví, že telefony Alcatel mají svůj styl „one touch“, kterému jsou podřízeny i nové výrobky. Ředitel pro design společnosti Alcatel Vincent Créance to komentoval slovy: „Design je hmotným vyjádřením značky. Nadčasový. S hlavou v oblacích a nohama na zemi.“ Design je zkrátka hlavním motivem pro nové „telefony“ Alcatel.

Klepněte pro větší obrázek 

Pokud se podíváme do minulosti, zjistíme že s technologií One Touch se setkáváme již od roku 1997, kdy se objevil mobil One Touch Pro. Od té doby Alcatel svoje mobily zmenšoval, zlehčoval, přidával další funkce, ale design si drží stále. Mimochodem, společnost Alcatel spolupracuje po celém světě s několika školícími středisky a z nich vybírá i svoje budoucí tvůrce telefonů. Takovými školami jsou například školu designu Elisava v Barceloně nebo univerzita polytechniky v Hong-Kongu. Díky novým zaměstnancům z těchto škol může Alcatel sledovat aktuální módní trendy v mobilním světě a přizpůsobovat jim tak svoje nové mobily.

Klepněte pro větší obrázek

Většina českých uživatelů si už zvykla, že Alcatel nejsou jen levné telefony, které z hlediska počtu funkcí nenabízejí žádné zázraky, ale umí také funkcemi nabité mobily s výborným poměrem cena/výkon. Přesto ale nejsou funkce to nejdůležitější a filozofie mobilů Alcatel je v prvé řadě „láska na první pohled“.

Klepněte pro větší obrázek 

511 – krok lepším směrem?

V současnosti přichází na trh první Alcatel bez antény - OT511 a jak už víte, nebude to jediný model, který si u nás v brzké době budete moci koupit v tomto novém designu. Dost už ale o současnosti – slíbili jsme vám přece pohled do budoucnosti. Mobily, které vám dále představíme, byste zatím marně hledali v obchodech. Byly představeny na nedávném Press Tripu v Paříži a „naživo“ jste se s nimi mohli setkat také na letošním veletrhu Invex, který se konal ve dnech 15. – 19. října na brněnském výstavišti.

Klepněte pro větší obrázek

Jedná se zatím jenom o koncepty a jimi také ještě několik let zůstanou. Do světa se podívají v konečné verzi podle představitelů Alcatelu až tehdy, když to “bude vhodné”. A vhodné to bude nejdříve tehdy, až budou fungovat první sítě UMTS. U nás se jich tedy dočkáme tak do pěti let.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zatím jenom pohádka…

Takže tedy, co nás za pár let zaplaví z Francie?

  • Wai Ka – Módní pokrývka hlavy vybavená stereofonními sluchátky, mobilem a přehrávačem hudby v několika hudebních formátech.
  • Linus – Kapesní počítač s dotykovým displejem skloubený s mobilním telefonem a videopřehrávačem. Sluchátka s počítačem komunikují díky technologii Bluetooth.
  • Milly – Sada pevně spojených náramků v techno stylu, vhodných nejlépe jako doplněk k dámským šatům.
  • Fay – FayFay – Hi-tech brýle s kosmickým designem pro kompaktní zvukovou a obrazovou komunikaci.
  • Adriana & Pepa – Hadovitý nástroj pro video hovory, inspirativní doplněk pro konverzaci.
  • Elisa - - – Digitální fotoaparát velikosti kreditní karty, od které se příliš neliší ani váhou a tloušťkou.
  • Luis & Ricard – Bluetooth dálkový ovladač elektronických zařízení.
  • Kwok Ho – Zapomeňte na Star Trek! Tato bunda je ušita pro komunikaci v pohybu. Do bundy se vejde komunikátor, kamera, mobil, sluchátka, videopřehrávač a prý i další zařízení.
  • Mireia & Ylenia – Náramkový počítač - komunikátor - pro “městské dobrodruhy”, který dovede předpovídat počasí, určit teplotu prostředí nebo stanovit váš zdravotní stav.

Klepněte pro větší obrázek

 

…ale za pár let, kdo ví?

Tak co, vybrali byste si? A kdo ne? Jenže otázkou zůstává, jestli u nás vůbec někdy bude na podobné zázraky vhodná doba. Já doufám, že ano, protože možnosti sítí třetí generace a přístrojů pro ni určených jsou opravdu velké. Budeme tedy doufat a těšit se…

Klepněte pro větší obrázek 

 

Diskuze (10) Další článek: Ericsson T65 a T68 konečně v prodeji i v Česku

Témata článku: Alcatel, Mobil


Určitě si přečtěte