Alcatel má konečně pořádné véčko (živé fotky)

Alcatel ukázal světu véčko, které si nesmíte nechat ujít. Model OT 835 se chlubí malými rozměry a dvěma barevnými displeji, z nichž jeden má 260 000 barev. Nechybí digitální fotoaparát a další vymoženosti moderní doby.
Alcatel má konečně pořádné véčko (živé fotky)

Francouzský Alcatel se tento týden hezky vybarvil, nenechal si ujít výhodu domácího prostředí a na 3GSM kongresu v Cannes předvedl celkem pět nových telefonů. Pravda je taková, že ačkoli všechny novinky nejsou zbrusu novými, ale pouze modernizovanými modely, tři mobily si odbyly světovou premiéru. Přehled všech novinek naleznete v našem dřívějším článku.

Klepněte pro větší obrázek
Všechny novinky Alcatelu hezky pohromadě

Alcatel práskl do koní

My se teď podíváme na špičkový Alcatel OT 835, který je nejen vrcholem pětice nových modelů, ale pravděpodobně se stane i vlajkovou lodí značky. Mimochodem, psali jsme o něm už minulý týden. V první řadě musíme uvést, že se jedná o vůbec první véčko Alcatelu. Francouzský výrobce tuto konstrukci až do současnosti ignoroval - jak se ovšem zdá, aktuální vývoj je jasný. Alcatel oficiálně nezveřejnil podrobné technické parametry nových mobilů, námi uvedené údaje se tudíž ve finále mohou mírně lišit.

 
Oficiální a živá fotka

Rozměry telefonu jsou na první pohled velmi malé, konkrétní hodnoty jsou podle našich zdrojů 88 x 46 x 18 mm – všimněte si zejména malé tloušťky. Příjemná je i hmotnost v podobě 88 gramů. Celkový vzhled kazí jen anténa, která bohužel není integrovaná. Na přední straně si nelze nevšimnout rozměrné čočky fotoaparátu, podle všeho se jedná o VGA provedení s maximálním rozlišením fotek 640 x 480 obrazových bodů. Obrázky půjde ukládat do vestavěné paměti o kapacitě 3 MB. Alcatel OT 835 umí nahrávat i krátké videosekvence, které mohou být přidány k jednotlivým kontaktům.

  
Porovnání s Motorolou V80 a platební kartou - telefon je poměrně drobný

Dva špičkové displeje

Toto véčko má dva barevné displeje. Zatímco ten vnější nabídne 65 000 barev, vnitřní displej bude mít 260 000 barev. Podle našich slovenských kolegů ze serveru www.mobil.sme.sk, kteří telefon viděli na vlastní oči, není rozdíl mezi 65 a 260 tisíci barvami markantní. Mile však překvapí uživatelské prostředí, menu je prý ještě lepší než u Alcatelů 535 a 735. Telefonní seznam by měl pojmout až tisíc kontaktů, z dalších funkcí nemá chybět prediktivní slovník T9 a podpora MMS.

  
Detail kloubu --- ovládací prvky na klávesnici --- vnitřní displej s 260 000 barvami

Co se týče datových přenosů, GPRS má být v konfiguraci 4+2 (třída 10), což lze vedle ememesek využít třeba pro wap 2.0. Jakým způsobem půjde tohle véčko připojit k počítači, to zatím nevíme. Telefon bude vyzvánět polyfonně s podporou 40hlasů, melodie lze mít ve formátech MMF, MIDI nebo WAV. Možná bude k dispozici i Java, mobil bude každopádně obsahovat celkem čtyři hry.

 
Menu připomíná konkurenci ze Švédska

Hurá na CeBIT

Je velká škoda, že Alcatel nedal v Cannes těmto novinkám více prostoru. Na druhou stranu se můžeme těšit na CeBIT, kde určitě budeme a telefon si naostro vyzkoušíme. Nebudete ušetřeni ani o jeden náš postřeh. Alcatel OT 835 se má začít prodávat na jaře a zatím není jisté, jestli se u nás vůbec objeví.

Ostatní živé fotografie naleznete na slovenském webu mobil.sme.sk.

Diskuze (15) Další článek: Nejlepší produkty 2003

Témata článku: Alcatel, Véčko, Živá fotka


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29