Alcatel One Touch 320: jednoduchost za dva tisíce (test)

Alcatel One Touch 320 je velice levný mobilní telefon - mezi hlavní přednosti patří jednoduchost a nízká hmotnost. Funkčně telefon ani v jedné oblasti nevyčnívá, je určen pro velmi nenáročné uživatele.
Alcatel One Touch 320: jednoduchost za dva tisíce (test)
Kapitoly článku

Příjemně rychlý

Na úvodní obrazovce je uprostřed vidět datum a čas v digitální podobě, jakmile displej zhasne nebo zamknete klávesnici (podržením „#“), ukáže se pouze název sítě a analogové hodiny. Pokud chcete, místo názvu operátora můžete mít na ploše jeden z předpřipravených obrázků. K dispozici je i spořič displeje. Telefon nabízí nostalgické zelenožluté podsvícení, což vás nezklame za jakýchkoli světelných podmínek. Podsvícení je rovnoměrné a vychází ze čtyřech světelných diod, jež jsou umístěny ve spodní části displeje.

 

Trošku zmateně se budete ze začátku cítit při vstupu do základního menu. Zatímco nejnovější telefony integrují základní ovládací prvek co nejvíce ke středu, Alcatel zde použil systém dvou kontextových tlačítek a centrálního kolébkového dvojtlačítka. Zelený telefonek slouží k potvrzení volby, ten červený k návratu o úroveň zpět a centrální tlačítko k listování v menu. Korekční klávesa „C“ vás pokaždé vrátí na úvodní obrazovku. Telefon je na druhou stranu příjemně rychlý, takže vás nebude zdržovat. Ikony jsou umístěny vertikálně pod sebou, stejně jako textové položky o úroveň hlouběji.

 

Voláme a textujeme

Alcatel 320 je duální telefon (GSM 900/1800 MHz), výlet do Ameriky s ním rozhodně nepodniknete. Telefonní čísla můžete kromě SIM karty ukládat i do paměti telefonu, která pojme maximálně 100 kontaktů. Seznam bohužel není vícepoložkový, ke každému jménu uložíte pouze jedno číslo. Kontakty můžete řadit do pěti předpřipravených skupin, které lze odlišit buď obrázkem nebo melodií. Telefon se sice chlubí polyfonním vyzváněním, to je ale pouze dvouhlasé, takže žádná sláva. Nechybí ovšem vyzváněcí profily, kterých je celkem šest a nabízí obvyklé možnosti volby jako nastavení tónu kláves, melodie, její hlasitost, vibrace atd.

  

Pro SMS zprávy telefon paměť nenabízí. Ani s jejich tvorbou to není úplně ideální. Pakliže klávesnici můžeme označit slovem nadprůměrná, prostor pro její napsání bych hodnotil zcela opačně. Při psaní vidíte pouze dva řádky textu, při čtení potom tři řádky, což je o něco lepší. Mobil sice odpočítává zbývající znaky, dlouhou SMS ovšem nenapíšete, musíte si vystačit se 160 znaky. Líbila se mi ovšem databáze předdefinovaných textovek, je jich celkem padesát s řazením do pěti kategorií: Urgentní, Dotazy, Schůzka, Přání, Informace. Vzkazy jsou trefné a prakticky zvolené. V situaci, kdy zkrátka nemůžete psát, je určitě využijete.

  

Další funkce

Ve výbavě dále nalezneme diář s denním a měsíčním náhledem, jednotlivé poznámky můžete řadit do čtyřech kategorií: Připomenutí, Narozeniny, Zavolat a Schůze. Telefon oficiálně nenabízí budík, což mě dost vadí, já osobně používám budík v mobilu každý den. Vzhledem k tomu, že lze každé poznámce v diáři přiřadit alarm, můžete budík nahradit třeba takto. Z praktických funkcí bych dále zmínil světový čas a kalkulačku. Rychlé pobavení slibují tři hry: Punch, Tetris a Hledání min. Funkce jako wap ani GPRS u tohoto modelu nenalezneme.

 

Jsou i lepší

Alcatel One Touch 320 patří mezi nejlevnější modely na trhu, za cenu mírně přesahující dva tisíce dostanete mobil s příjemným tvarem a nízkou hmotností, se kterým budete hlavně volat a psát krátké SMS. Nic dalšího od tohoto modelu nečekejme, jeho výbava je doslova základní. Konkurence však nabídne za stejnou cenu o něco víc.


Článek pokračuje v další kapitole.

Témata článku: Alcatel, Recenze, Alcatel One Touch 320, Test, Tis, One Touch, Jednoduchost, Tisíc, Punch


Určitě si přečtěte