Alcatel One Touch 501 už i v Twistu

Poté, co byl mobilní telefon Alcatel One Touch 501 zařazen do nabídky sad Go, objevily se spekulace, že se brzo objeví i v Twistu. A skutečně – od dnešního dne si ho můžete koupit i tam.
Alcatel One Touch 501 už i v Twistu
Poté, co byl mobilní telefon Alcatel One Touch 501 zařazen do nabídky sad Go, objevily se spekulace, že se brzo objeví i v Twistu. A skutečně – od dnešního dne si ho můžete koupit i tam.

Cena sady byla nastavena o něco výš – na 8499 Kč. Ale i v tomto případě se jedná o velmi dobrou cenu, pokud uvážíte, že dotovaný stojí u Paegasu 4879 Kč, a když k tomu přidáte cenu aktivace, jste na 8464 Kč. K tomu se navíc musíte upsat na dva roky – a je to jasné. Pokud chcete dotovaného Alcatela One Touch 501, kupte si sadu Twist (dá se navíc sehnat tak o 10 procent levněji na Internetu) a přejděte zdarma na tarif (nebo zůstaňte na Twistu - to je vaše volba). Běžná cena (tj. nedotovaná) je u Paegasu 12809 Kč, což je oproti Twistu parádní rozdíl. U EuroTelu bez aktivace stojí 10999 Kč.

Když jsem si tak zpětně pročítal diskusi k článku Horká novinka: Alcatel One Touch 501 v sadě Go, nejčastěji jsem narazil na názor, že je to apríl. K tomu přispělo datum, kdy si většina čtenářů článek četla. Alcatel opravdu udělal krok, který by se dal považovat za neskutečný. Když mi Petr Váverka z českého Alcatelu před nedávnem řekl, že OT 501 bude v předplacené sadě za cenu nižší než deset tisíc, nechtěl jsem věřit. Alcatel přešel na českém trhu do ofenzívy – ví, že pokud bude mít dobrý mobil v předplacené sadě za velmi nízkou cenu, může realizovat neskutečně vysoké množství prodejů a nechat konkurenci daleko za sebou. Moje zkušenosti s tímto mobilem jsou veskrze kladné, a tak nemohu jinak než tento mobil za tuto cenu doporučit.

Poznámka: V sadě Go se prodává s Li-Pol baterií, s kterou váží 88 gramů a vydrží (praktické zkušenosti) okolo pěti dní bez vypínání na noc.

Mimochodem, spousta lidí se ptá, jak je u tohoto mobilu s budíkem a vibracemi u SMS. Vězte tedy, že OT 501 budík jako takový nemá, nicméně dá se nahradit poznámkou v kalendáři. Ten sám o sobě ječí natolik, že dokáže vzbudit i mrtvého. A příchozí SMS vibrují jen tehdy, pokud vypnete vyzvánění (tj. zapnete pouze vibrace).

Stručný přehled vlastností mobilu najdete v tomto článku, na MobilManii máme i delší zkušenosti a recenzi.

Diskuze (58) Další článek: Nejlevnější mobily: za kolik se prodávají v bazarech

Témata článku: Alcatel, Twist, Alcatel One Touch 501, Vysoké množství

Určitě si přečtěte