Alcatel One Touch 511 na trhu přibližně v říjnu

Alcatel pomalu poodkrývá roušku tajemství, kterou je opředen jeho nejnovější mobilní telefon One Touch 511. Vypadá velmi zajímavě, takže: jaký bude? Co bude mít lepší než konkurence?
Alcatel One Touch 511 na trhu přibližně v říjnu
Alcatel pomalu poodkrývá roušku tajemství, kterou je opředen jeho nejnovější mobilní telefon One Touch 511. Vypadá velmi zajímavě, takže: jaký bude? Co bude mít lepší než konkurence?

Nový standard pro nové textové zprávy EMS veřejně podporují největší výrobci mobilních telefonů na světě – Alcatel, Ericsson, Motorola, Philips. Přestože specifikace této služby, která umožňuje novým mobilním telefonům odesílat a přijímat textové zprávy obsahující například obrázky, melodie, animace nebo formátovaný text, je k dispozici již poměrně dlouhou dobu.

Francouz je první

Jedním z prvních představených EMS telefonů překvapil francouzský Alcatel, jehož nový model s označením Alcatel One Touch 511 byl představen již na letošním ročníku veletrhu CeBIT v německém Hannoveru. Tento komunikující Alcatel zaujme designérským provedením i příjemně malými rozměry a nízkou hmotností – pouhých 75 gramů. Skutečností však zůstává, že OT 511 již má integrovanou anténu a přední kryt je vyroben ze slitiny hliníku, která má za úkol účinně odstínit elektromagnetické záření telefonu.

Jako flašinet

Samozřejmostí je Lithium-Iontová baterie, která umožní telefonu být až 300 hodin na příjmu nebo celých šest hodin nepřetržitě telefonovat. Vícehlasé melodie, které v Asii považují již dávno za něco naprosto běžného, se až nyní začínají objevovat i v evropských telefonech – a OT 511 je opět jedním z prvních. Samotný telefon tak nabízí možnost výběru ze třiceti již připravených melodií, melodie lze také skládat (k dispozici je několik celkem věrně znějících nástrojů) a melodie je možné také posílat mezi telefony. Melodie půjde také stáhnout na internetu a WAPu.

Něco navíc

Ovládání telefonu a jeho ovládací prvky jsou téměř shodné jako u starší řady OT 30x – tedy třípolohovým joystickem. Displej je šestiřádkový a má zelené podsvícení (starší Alcately měly podsvícení oranžové). Ostatní funkce budou shodné s předchozími modely této značky: hlasité hands-free, vibrační vyzvánění, pět šablon pro textovky, hodiny, budík, hlasové vytáčení i hlasový záznamník.

Podle našich informací se Alcatel bude snažit, aby se nový OT 511 objevil v předplacených sadách. Pokud se tak stane, cena – alespoň zpočátku – bude pravděpodobně na horní hranici. Recenzi byste na MobilManii měli najít na konci prázdnin, v září Alcatel představí služby s přidanou hodnotou, které bude možné s tímto telefonem používat, a samotný Alcatel OT 511 najde svoji cestu na pulty přibližně v říjnu.

Diskuze (25) Další článek: Týden: předplacené sady u soudu, Paegas i Oskar zlevňují

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 511, Trh

Určitě si přečtěte