Alcatel One Touch 512: ještě méně novinek, než jsme čekali

Na 3GSM konferenci v Cannes uvedl Alcatel nový, malý telefon One Touch 512. Z názvu je jasné, která bije - novinka je vylepšením staršího modelu OT 511. Jsou ale změny takové, jako jsme dříve slýchávali? Co vlastně umí nového?
Alcatel One Touch 512: ještě méně novinek, než jsme čekali

Alcatel One Touch 512 je malý, hezký a stylový mobil, který vzhledem, rozměry a hmotností zcela kopíruje OT 511. Jiná je jen jeho barva - dodávat se bude ve dvou provedeních, zlaté stříbrné a platinové stříbrné. Měl by tedy vypadat luxusněji než červeno-modro-černý OT 511. Přední kryt mobilu je hliníkový, protože jak Alcatel říká, „budoucnost patří aluminiu“.

A co skrývá pod hliníkovým obalem? Alcatel prezentuje novinku (a i OT 511) jako telefon s „entertainment“ funkcemi. Tím má na mysli především:

  • podporu EMS,
  • posílání melodií v SMS a možnost stahovat je z webu,
  • posílání obrázků a ikon a možnost stahovat je z webu,
  • zobrazení loga na displeji,
  • přehrávání polyfonních melodií s několika různými nástroji, které znění velmi reálně
  • a tři hry poměrně povedené hry.

To vše ale již umí i OT 511, zde se tedy žádná změna nekoná; netvrdím ani, že je to potřeba, protože tohle bohatě definici zábavního mobilu vyhovuje a uživatel si dostatečně vyhraje.

Tip: Alcatel pro nové mobily připravil stránku AlcatelClan, z níž si můžete poslat logo, melodii nebo složit vlastní zvonění.

Mezi další novinky, které si pro nás Alcatel přichystal, patří bílomodré podsvícení (starší model má zelené) a vlastní paměť na 250 čísel v mobilu. V tiskové zprávě mne navíc zaujala jedna formulace: „nejnovější verzí WAPu, která umožňuje rychlé stahování dat“. Teď mi jen není jasné, jak rychlé to stahování je, když mobil nepodporuje GPRS; stále umí jen klasické datové přenosy s maximem 14,4 kb/s. Takže, kde je ono rychlé stahování dat?

Další funkční novinky v mobilu nehledejte, nejsou tam.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Klikni pro větší obrázek.

Alcatel One Touch 512 je tedy spíše než revolucí jen evolucí, a to poměrně bezvýznamnou. Proč?

  • Barvy - upřímně řečeno, stačilo udělat nové verze pro OT 511 a bylo vymalováno.
  • Bílomodrá barva podsvícení displeje - efektní, ale pouze výměna diodek.
  • Paměť na 250 čísel v mobilu - funkčně jediná opravdová novinka, o které se Alcatel zmiňuje.

Připomíná mi to situaci u Nokie 3310 - lidé lamentovali, proč jen nemá WAP a paměť na čísla v mobilu. Nokia 3330 byla jen logickým vyslyšením proseb; ovšem Nokie tehdy do „nového“ modelu přidala přece jen více funkcí. A protože se má mobil prodávat až v druhé polovině roku za cenu 10 tisíc (předpoklad českého zastoupení), nechápu, proč chybí např. paměť na SMS, GPRS pro WAP a jiné, dnes už v mobilech této kategorie zcela běžné funkce. Chápu, že mobil je malý, hezký a stylový, ale většina uživatelů podle mého názoru alespoň trošku přemýšlí a chce za svoje peníze co nejvíce přidané hodnoty a ne jen hezký ksichtík.

Uvidíme, jak se bude této novince v druhé polovině roku s touto cenou dařit, když za polovinu bude v prodeji téměř totožný model OT 511.


Autor polemizuje nad touto tiskovou zprávou:

Diskuze (41) Další článek: 3Com Bluetooth USB Adapter: zapomeňte na kabely a infra

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 512, Nokia 3330


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21