Alcatel OT 535 – ten nejlepší z rodu Alcatelů

Skvělá klávesnice, o třídu lepší joystick, velký barevný displej a spousta zábavy. To je nový Alcatel pro nejširší masy. Potěší vás i jeho cena. Přinášíme první dojmy v podobě detailního preview.
Alcatel OT 535 – ten nejlepší z rodu Alcatelů
Kapitoly článku

První představení mobilu Alcatel OT 535 jsme vám přinesli z veletrhu CeBIT a zároveň jsme vám tehdy slíbili jeho bližší představení. Zde tedy je.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Dnešní nadpis je výstižný, model OT 535 je opravdu v tuto chvíli nejlepší mobil od společnosti Alcatel. Svou pozici si udrží nejméně až do podzimu, kdy se na scéně objeví jeho vybavenější dvojče s označením Alcatel OT735, které nabídne integrovaný foťáček a více paměti.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Alcatel OT535 již není tak avantgardní jako model OT715. Vzhledově má blíže k modelu OT 501, je však ještě umírněnější. V prodeji se objeví v několika barevných kombinacích, nedisponuje totiž systémem výměnných krytů. Možná i díky tomu nevrže ani při hrubém zacházení. Jednotlivé barevné varianty se budou lišit pouze rozdílným předním panelem. Zbytek telefonu bude vždy stejný. Nutno podotknout, že použitá barevná kombinace je příjemná, což se týká zejména kovově šedých ploch.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek

Displej zase povyrostl

Přední straně mobilu vévodí nepřehlédnutelný displej. Ten je samozřejmě barevný, neboť to si doba žádá. Jeho rozlišení je příjemných 128 x 128 obrazových bodů a dokáže zobrazit až 4 096 barev. Kdo by těmto parametrům odolal a nevyšperkoval si jej obrázkem nebo zábavnou animací. Obojího naleznete v telefonu hromadu. Na displeji můžete zobrazit i hodiny (analogové i digitální), to ovšem není nic průlomového – v podání Alcatela však můžete mít hodiny dvoje. Například místní čas a čas vašeho obchodního partnera či kamaráda v zahraničí. Tuto vlastnost jsem si oblíbil už u modelu OT 715 a hojně ji využívám.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Menu – mistr převleků

Popisovat barevné menu u tohoto modelu je trochu problematické. Každou chvíli je jiné a to je jedna z vlastností, kterou se Alcatel OT 535 liší od konkurence. Tuto funkci nazývá Atmosféra a při každé její změně dojde k nahrání jiných ikon, barevného schématu, melodií, tónů a také uvítací respektive ukončovací animace. Celkem se během okamžiku změní sedm položek. Každý si tak může přizpůsobit vzhled menu podle vlastních požadavků a výrazně se odlišit od kamaráda se stejným mobilem. Pohyb v menu je svižný, ale překreslování displeje této rychlosti trochu nestíhá. Při opravdu rychlém pohybu „čmouhovatí“. Možná je to tím, že jsme na testování nedostali finální verzi telefonu, která se objeví v prodeji – a to už za měsíc.

Displej je pasivní, ale překvapivě dobře čitelný na přímém slunci. Kvality TFT displejů sice nemá, ale jinak je zobrazení plně dostačující. V šetřícím režimu poskakuje na tmavém displeji inverzní proužek se zobrazením aktuálního času, ale také se stavem baterie a sílou signálu. Nemusíte se tedy bát, že byste vyšli ven bez nabitého mobilu. Uvítal bych ještě, kdyby se zobrazovala i ikonka „Události“, abych věděl, zda jsem nezmeškal nějaký hovor. V této podobě se telefon tváří, že se nic nestalo a ikonku se zmeškaným hovorem nebo došlou textovkou objevíte až při vstupu do menu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Ovládání – snadněji to už nejde

K ovládání mobilu slouží již tradičně joystick. Už od pohledu je kvalitnější, jemně se ovládá a práce s ním je zdařilejší než v předchozích modelech. Pod displejem nechybí dvojice kontextových kláves a pod nimi korekční klávesa „C“ a klávesa pro příjem respektive ukončení hovoru. Největší poklad se ukrývá ještě níže – je jím blok numerické klávesnice. Klávesnici bez uzardění hodnotím jako nejlepší, kterou kdy Alcatel vyrobil. Tlačítka mají optimální velikost i rozestupy, nízký zdvih a stoprocentně jistý stisk. Psaní na ní jde jako po másle. Nesmím opomenout ještě jednu netradiční klávesu nad displejem. Její hlavní využití naleznete v hrách, ale i v pohotovostním stavu má dobré využití. Můžete ji navolit nějakou funkci – osobně bych doporučoval aktivaci IrDA portu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Telefonní seznam pokračuje ve standardu, který nastolil zajímavý OT 715. Všechny kontakty si můžete přehledně třídit do několika kategorií a následně se mezi nimi snadno pohybovat. Kategorie pak můžete odlišit třeba jiným vyzvánění. Vyhledávání však stále probíhá jen podle prvního písmene. Telefonní seznam je samozřejmě vícepoložkový a využívá sdílenou paměť. Uložit však můžete nanejvýš 800 kontaktů – což je hodnota, která uspokojí každého. Seznam nedoznal zásadních změn od dob OT 715 a proto vás přesměruji na dřívější recenzi. Samozřejmostí je hlasové vytáčení kontaktů i hlasové ovládání mobilu.

Témata článku: Alcatel, Alcatelů, Dobré využití, Optimální velikost, Hlavní využití


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11