Alcatel OT 756: první dojmy z top modelu

Nový Alcatel One Touch 756 byl uveden minulý týden a v nabídce doplní současný model 735. Podle nás bude mít velké šance, vypadá dobře a nabízí špičkový displej s 262 tisíci barvami. V článku najdete živé fotky a podrobné parametry.
Alcatel OT 756: první dojmy z top modelu
Kapitoly článku

Alcatel představil minulý týden pět nových telefonů. V krátkosti jsme o nich psali v tomto článku, neměli jsme ale ještě k dispozici technické parametry. Včera jsme dostali příležitost vidět telefony naostro - k dispozici byl model One Touch 756 a špičkové véčko One Touch 835, o kterém si můžete přečíst v dalším dnešním článku.

Akorát do ruky

Teď už se pojďme blíže podívat na One Touch 756, nového krále Alcatelů a následníka modelu 735. Alcatel 756 je tribandový telefon nejvyšší třídy o rozměrech 106 × 46 × 19 mm a hmotnosti 92 gramů. Je to telefon velikosti zhruba stejné jako současná 735, ale na svou velikost je hodně lehký - čekali jsme zkrátka větši hmotnost.

  
Není to ani malý, ani velký mobil - prostě průměr

K dispozici budou čtyři barevné varianty: stříbrná, modrá, vínová a zelenožlutá. Tím ovšem možnosti personalizace nekončí, na výběr budete mít ze dvou barev klávesnice – stříbrné a světlomodré.

 Modře podsvětlená klávesnice je možná trochu „cirkusová“

Klávesnice je na pohled podivná, tlačítka jsou ale pevná a mají jistý stisk. Jsou vystouplá a až na dvě malá funkční tlačítka těsně pod displeje dostatečně rozměrná. Střední tlačítko v kurzorovém kříži je potvrzovací. Ovládání telefonu bylo velmi zvláštní, ale podle sdělení zástupců Alcatelu šlo o betaverzi, která byla určena pro operátora Vodafone a měla některá tlačítka přehozená. Návrat zpět nebo mazání znaků pomocí tlačítka se zeleným telefonem by bylo opravdu velmi netradiční.

  
Tlačítka jsou těsně vedle sebe, díky vyboulení se ale dají nahmatat 

Na bocích telefonu nejsou žádné ovládací prvky, jen plastové lišty – jejich smysl je ryze výtvarný. Nahoře je otvor reproduktoru, očko pro provléknutí poutka a infraport. Dole je potom zdířka pro handsfree a pro nabíječku. Alcatel opět nemá klasický systémový konektor, po sejmutí baterie jsou ale vidět kontakty, podobné jako na současných lepších Alcatelech. Snad se k nim bude dát připojit kabel. Vzadu je objektiv fotoaparátu a na krytu baterie zrcátko pro autoportréty. I když jsme měli v ruce drsnou betaverzi, zpracování bylo překvapivě kvalitní – všechno velmi dobře sedělo.

  
Na bocích nejsou žádné ovládací prvky • objektiv a zrcátko • sejmutý kryt baterie

Už jste viděli 262 000 barev?

Aktivní displej s podporou 262 tisíc barev a rozlišením 128 x 160 bodů je opravdu špičkový, tady Alcatel zaválel. Displej je jasný, barvy jsou skvělé a snad jen, aby zde nebylo tolik chvály, si musíme trohcu postěžovat, že grafické prostředí displej dokonale nevyužívá. Příliš se neliší od prostředí starších Alcatelů, je takové příliš technické, hranaté, plné symbolů.

  
Alcatel má opravdu výborný displej

Po chvilce nečinnosti se utlumí podsvícení displeje, ale jenom zčásti – i potom je displej přijatelně dobře vidět. Písmo je hodně velké, font se nijak neliší od současných Alcatelů 535/835.

 
Rozsvícený a utlumený displej

Hlavní nabídka je maticová: tři sloupce, čtyři řádky. Ikonky mají velmi symbolický vzhled, zde mohl Alcatel na designu zapracovat a lépe využít možností displeje. Další úrovně menu jsou pro Alcatel typické – jsou zde obvyklé horizontální záložky, stejné písmo, stejné chování některých funkcí. Opět nechybí obvyklé Atmosféry, v nichž lze vybrat barvu nabídek, obrázek na pozadí atd.

Píšeme textovou zprávu

Zvládá fotky i video

Integrovaný fotoaparát je typu VGA s možností natáčet video a taky s osminásobným přiblížením. Velmi zajímavá je možnost uložení videa na pozadí nebo ke kontaktu. Obrázky lze posílat buď přes MMS nebo přes infraport, e-mailový klient bohužel chybí. Telefon podporuje Javu (MIDP 2.0), jsou zde 32hlasé polyfonní melodie a možnost přehrávat formáty MP3, MIDI, SP-MIDI, i-Melody, AMR. Velikost vnitřní paměti je pouze 4 MB.

 Snímaná scéna na displeji

Fotografie z fotoaparátu Alcatelu One Touch 756

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prostřední fotografie je focená přes sklo, z toho důvodu je méně kvalitní

Co se týče pokročilých funkcí, mobil nabízí GPRS třídy 10, wapový prohlížeč 2.0 a možnost synchronizace s Outlookem nebo Lotus Notes. Pro tvořivé uživatele je připravena i obvyklý softwarový balík PC Suite, se kterým lze upravovat obrázky nebo melodie. Mezi další funkce patří kalendář, úkolovník, kalkulačka, převodník měn a světový čas. Nesmíme zapomenout ani na hlasové vytáčení. Akumulátor je typu Li-Ion o kapacitě 950 mAh, podle výrobce vydrží 8 hodin při hovoru a 210 hodin v pohotovosti.

Alcatel One Touch 756 vypadá skutečně dobře a bude mít jistě velké šance. Telefon by se měl na trh dostat v červnu až v červenci (spíše v červenci). Cena bude vyšší než u současných Alcatelů, odhad se pohybuje kolem osmi tisíc.


V další kapitole naleznete kompletní obrázkovou galerii - celkem 48 vlastních fotografií

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 756, Top model, Model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 43

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

Xiaomi Yi Mirror Dash Cam: Zajímavá kombinace má své mouchy i zdrcující trumfy

** Montáž není úplně jednoduchá a bude lepší ji svěřit profíkovi ** Displej je dobře vidět ve dne a v noci zbytečně neoslňuje ** Každý dotyk na zrcátku/displeji je hodně vidět

Jakub Michlovský | 36