Alcatel OT C552: styl a MP3 za pár tisíc (první pohled)

Nový lowend od Alcatelu zaujme na první pohled svým nesymetrickým designem. Telefon vypadá jako zavřená kniha. Zajímavá je ovšem také cena, která by se měla vejít do 3500 Kč. Nechybí přitom barevný displej, fotoaparát a ani MP3 vyzvánění.
Alcatel OT C552: styl a MP3 za pár tisíc (první pohled)
Kapitoly článku

Rychlé odkazy  

 • nerozdelený článek v textové verzi

Slunce mu neprospívá

Na přední straně se nachází barevný displej schopný zobrazit 65 tisíc barev s rozlišením 128 × 160 bodů a klávesnice, která se od předchozích modelů liší. Tlačítka jsou menší a natlačená na sebe, což je méhě pohodlné při psaní zpráv. Čtyřsměrná navigační klávesa má kruhový tvar jako u modelu OT 557, ale je více posunutá doleva. Podsvícení klávesnice je modré, všechna tlačítka jsou ve tmě dobře vidět. Displej je pasivní, což je hodně znát na zhoršené čitelnosti na slunci. Zadní strana obsahuje otvor pro reproduktor, zrcadélko pro tvorbu autoportrétů a samozřejmě samotný fotoaparát chráněný krytkou.

Na levém boku jsou tři tlačítka. Jedno slouží pro ovládání fotoaparátu, přičemž si můžete vybrat mezi různými režimy zachycování obrázků - panoramatický režim, obyčejné fotografování nebo natáčení videa (Alcatel to nazývá 3-2 Share). Další dvě tlačítka slouží pro ovládání hlasitosti nebo k ovládání zoomu. Infraport je umístěný na vrchní straně spolu s otvorem pro šňůrku.


Neobyčejný telefon

Čtyřsměrnou navigační klávesou je možné se z pohotovostního režimu dostat rychle do telefonního seznamu (směr dolů), ke psaní zprávy (směr nahoru) nebo do multimediálního alba (boční směry). Na telefonu najdete ještě další dvě volně nastavitelná funkční tlačítka.


Alcatel zezadu a ve tmě • zajímavé detaily

Co je na displeji

Na úvodním displeji se nachází ukazatel stavu akumulátoru, signálu sítě, název operátora a údaje o datu a čase. Čas může být zobrazen v digitální nebo analogové podobě. Do hlavní nabídky se vstupuje stiskem středu navigační klávesy. Uživatel si může vybrat ze tří možných zobrazení - obrázky, ikony nebo matice malých ikon. Jak je u Alcatelů zvykem, má i tento v nabídce možnost nastavení zoomu, neboli změnu velikosti písma. Změna se projeví i ve wapovém prohlížeči a v editoru zpráv.

Displej je možné ozdobit tapetou a vybrat si můžete ze čtyř berevných schémat nabídky (modrá, oranžová, červená, světle modrá). Jako šetřič displeje je možné nastavit kromě obrázku také video. Vzhled spolu se zvuky lze zároveň změnit prostřednictvím tzv. atmosfér.

    
Pohotovostní displej • hlavní nabídka • dílčí nabídka - nastavení • telefonní seznam

Hálo, je tam Houston?

Po prvním stlačení zeleného tlačítka sa dostaneme do seznamu volaných kontaktů, kde si můžeme prohlédnout volané, přijaté i nepřijaté hovory. Druhým stiskem zeleného tlačítka začnete na vybraný kontakt volat, červeným tlačítkem se hovor zruší. V telefonním seznamu můžeme k jednomu jménu přiřadit několik položek - jméno, příjmení, šest telefonních čísel, dvě e-mailové adresy, poštovní adresu nebo třeba obrázek, který se zobrazí na displeji při vyzvánění. Celkem se nabízí 32 položek k jednomu jménu.


V druhé kapitole se budeme zabývat dalšími funkcemi telefonu

Témata článku: Alcatel, Pár, Tis, Tisíc, Styl, První pohled, Pohled


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11