Alcatel OT Go: odolný smartphone a barevné hodinky

Alcatel OneTouch hlásí vznik nové řady Go. Ta má obsahovat zařízení pro aktivní populaci. Prvními zástupci jsou smartphone Go Play a hodinky Go Watch.

Z dálky mohou vypadat jako hračky, nebo snad dokonce jako makety. Nová zařízení spadající do nové řady Alcatel OneTouch Go jsou ale reálné produkty, i když mnohé barevné varianty lze označit spíše za kontroverzní, než líbivé. Přivítejte vodě, prachu a nárazu odolný smartphone Alcatel OneTouch Go Play a chytré hodinky pro sportovce, Alcatel OneTouch Go Watch.

Go Play je smartphone, který vám může upadnout

Odolné vlastnosti nového smartphonu jsou asi tím největším lákadlem. Go Play je totiž certifikován na stupeň odolnosti IP67, což znamená kompletní odolnost proti vniknutí prachu a odolnost proti vodě do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Výrobce zároveň uvádí, že při pádu z výšky do 1,5 metru se smartphone nepoškodí, a to přesto, že na něm nikde nenajdete žádné masivní gumové části, jako například na smartphonech Caterpillar.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozměry Alcatelu OneTouch Go Play činí 143 × 73 × 9,2 mm.

Po technické stránce najdeme uvnitř novinky čtyřjádrový Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz na jádro, 1 GB operační paměti a 8 GB rozšířitelného vnitřního úložiště. Použitý zobrazovač je technologie TFT a na 5" má rozlišení 720 × 1280 obrazových bodů. Novinka má dnes už tolik obvyklý tandem 5 a 8 Mpx fotoaparátu, kapacita akumulátoru potom činí 2500 mAh. Smartphone Go Play by měl být schopen fotografovat pod vodou, zřejmě stiskem některého z tlačítek hlasitosti, jelikož dedikovanou spoušť fotoaparátu na těle nevidíme. Všechny konektory a sloty na zařízení jsou kryty gumovými krytkami. Cena ani dostupnost nejsou známy.

Hodinky Go Watch ke sdílení vašich emocí

Společnost Alcatel OneTouch už jedny chytré hodinky má. Jmenují se jednoduše Alcatel OneTouch Watch, splňují certifikaci odolnosti IP 67 a co si budeme povídat, v otázce vzhledu jsou o parník před novinkou uvedenou na veletrhu IFA 2015 v Berlíně.

Pro nové hodinky je mnoho společného s těmi prvotními. Používají vlastní OS, nikoiv Android Wear, mají stejný kruhový displej s rozlišením 240 × 240 bodů na úhlopříčce 1,22" a při technologii IPS. Použitý procesor je z řady Cortex-M4, batrerie má kapacitu 225 mAh a hodinky lze spárovat s Androidem 4.3 a vyšším, případně s iOS 7 a vyšším.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání starších hodinek OneTouch Watch a nových OneTouch Go Watch. Popravdě, nevím, proč společnost Alcatel představila další chytré hodinky. Tlačítko Go rozhodně takový trhák nebude...

Jedinou novinkou na těchto chytrých hodinkách je tlačítko Go, které po stisku odečte data z gyroskopu, senzoru zrdečního tepu a z akcelerometru a vytvoří z nich grafiku vyjadřující vaši momentální emoci, kterou můžete následně sdílet na sociální síť. Světová dostupnost těchto hodinek ani jejich cena nebyly dosud oznámeny.

Jaké jsou naživo?

Nový smartphone a hodinky řady Go mají být určeny pro aktivní, sportující uživatele. Alcatel ale možná mimoděk míří i na školáky a jejich rodiče, kteří mohou po novinkách sáhnout jako po první elektronice pro své ratolesti. Tomu totiž odpovídá výbava i zpracování. Prim hrají plasty a nápadné barvy. V rámci svojí kategorie je smartphone Go Play originální a kvalitně provedený. Pro český trh se počítá s černo-červenou a bílo-modrou variantou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alcatel Go Play je sympatický smartphone zaměřený na školáky a mladší uživatele

U Go Watch nešlo na prvním místě o eleganci nebo štíhlé tvary. Hodinky jsou poměrně robustní a připomínají například sportovní řadu hodinek Casio G-Shock. Opět jsou cíleny na mladší zákazníky a spolu se smartphonem Go Play tvoří v nabídce Alcatelu smysluplný segment. Cenovka bude ještě o něco nižší než v případě prvních Alcatel Onetouch Watch. Naživo se nám více líbila tmavá varianta. Bílé provedení vypadá poněkud lacině.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky Go Watch jsou rozebiratelné. Teoreticky tak bude možné měnit rámeček i pásky

Cestu a pobyt redaktora na veletrhu IFA hradila společnost Huawei.

Diskuze (3) Další článek: T-Mobile v září: Samsung Galaxy S6 edge+ a slevy

Témata článku: Alcatel, Android, Smartphony, Wear OS, Hodinky, IFA, Nositelnosti, Alcatel Go Play, Odolný smartphone, Gumový kryt, Použitý zobrazovač, A/B, Bílé provedení, Tmavá varianta

Určitě si přečtěte