Alcatel: všechny novinky z Barcelony [MWC]

Alcatel se v Barceloně prezentoval uceleným portfoliem smartphonů, ze kterého vyčnívá skleněný Idol Alpha a maličký Pop Fit.

Ani na letošním veletrhu v Barceloně nemohla chybět mobilní světová pětka Alcatel. Čínská společnost se prezentovala útulným stánkem, kde vystavovala své bohaté portfolio klasických (nechytrých) mobilních telefonů, smartphonů, tabletů, příslušenství a domácích internetových řešení. My jsme se samozřejmě nejvíc zajímali o chytré telefony.

Klepněte pro větší obrázek

Základní strukturu nabídky postavenou v minulém roce Alcatel letos doplnil o některé nové modely, novinkou je u výrobce zejména podpora LTE sítí. Alcatel se neprofiluje jako pionýr nových technologií, s funkcemi přichází až v okamžiku, kdy je na ně trh připraven. Výrobce dosud využíval téměř výhradně výpočetní řešení od MediaTeku. Tento tchajwanský producent komponent však zatím představil pouze výkonné osmijádro s LTE, které se do levnějších smartphonů nehodí. A tak ve většině LTE novinek Alcatelu nalezneme Snapdragon 400 od Qualcommu.

Levné LTE smartphony

Složení nabídky Alcatelu je proti jiným značkám zatím ještě poměrně přehledné. Vyšší řada smartphonů označovaná jako Idol přináší lepší výbavu, zajímavý design a prémiovější zpracování. Základní smartphony nesou název Pop. 3G řadu Pop C (modely C1, C3, C5, C7) už známe, v následujících týdnech se začne prodávat na českém trhu s cenovkami od dvou do čtyř tisíc korun. Řada Pop S (modely S3, S7 a S9) je novinkou letošní Barcelony, vyznačuje se nízkou cenovkou a podporou LTE. Alcatel bude jednat s českými operátory o zařazení vybraných modelů do nabídky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Pop S9
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Pop S7
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Pop S3

Pidi-smartphone

V řadě Pop se letos objevila ještě o samotě stojící novinka Alcatel Onetouch Pop Fit. Je to jeden z nejmenších smartphonů, jaký jsme na výstavišti mohli vidět. Úhlopříčka jeho displeje měří pouhých 2,8 palce, obraz má základní rozlišení 240 × 320 bodů. Alcatel tento smartphone zamýšlí spíše jako hudební přehrávač, se kterým si půjdete zaběhat. V příslušenství totiž najdeme výměnný zadní kryt s popruhem na ruku. Funkce volání je zde v podstatě bonusová. Telefon vypadá velmi sympaticky a s cenovkou okolo 2 tisíc představuje také jeden z nejlevnějších androidových smartphonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ve srovnání s pětipalcovým Idolem X je vidět, jak je Pop Fit maličký

Druhá generace Idolů

Alcatel pokračuje ve své prodejně nejúspěšnější sérii Idolů a představuje nové modely Onetouch Idol 2/Idol 2S a Onetouch Idol 2 Mini/Idol 2 Mini S. Tyto novinky patří výbavou nad Pop sérii, ale pod vlajkové modely Idol Alpha a Idol X+. Normální a Mini verze se liší primárně samozřejmě ve velikosti displeje (5 palců proti 4,5 palce). Verze s písmenem S pak podporují LTE sítě (Cat4), protože obsahují čipset od Qualcommu. Verze bez písmene S v názvu jsou pouze HSPA+, obsahují čipset MediaTeku, ale zato nabídnou funkci dualSIM. V této řadě už Alcatel používá IPS displej, všechny telefony jsou elegantní a štíhlé. Idol 2 Mini se může dokonce pochlubit kovovými zády.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Idol 2S
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Idol 2 Mini S

Osmijádro, skleněnka a phablet

Další smartphony na stánku Alcatelu už jsme znali. Jde o phablet se spoustou doprovodného příslušenství Onetouch Hero, stylový smartphone se skleněnými okraji Onetouch Idol Alpha a dosud nejvyšší model Onetouch Idol X+ s osmijádrovým procesorem. Vlajková loď Alcatelu bohužel zatím nepodporuje LTE, protože MediaTek svůj nový čipset nabídne výrobcům až v polovině roku. Dobrou zprávou je, že všechny tři naposled jmenované modely se brzy začnou prodávat na českém trhu. Více o dostupnosti a ceně aktuálních modelů zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Alcatel Onetouch Idol Alpha v kovově stříbrné nebo šampaňské zlaté barvě. Prodávat se bude ve stylové plechové krabici za 10 tisíc korun
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Osmijádrový Alcatel Onetouch Idol X+ nabídne zatím nejvyšší výkon v barvách Alcatelu. Na českém trhu bude s největší pravděpodobností dostupná 16GB verze s dualSIM (bez možnosti rozšíření vnitřní paměti) za 10 tisíc korun

Alcatel nás letos příjemně překvapil svými novinkami a uceleným portfoliem, ve kterém nejsou žádné zbytečné, funkčně se překrývající modely. Každý smartphone má v nabídce své místo i důvod. Chybí nám zatím vlajkový model s podporou LTE, ale toho bychom se měli dočkat v polovině letošního roku. Osobně se velmi těšíme na stylový Alcatel Onetouch Idol Alpha, který se na tuzemském trhu začne prodávat v dubnu.

Cestu a pobyt redaktorů na veletrhu v Barceloně hradily společnosti O2 a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: Názor: Operátory čeká nová doba. Hubená

Témata článku: Alcatel, Smartphony, LTE, Základní rozlišení, Domácí internet, Mini verze, Světová pětka, Výkonné osmijádro, Bohaté portfolio, Doprovodné příslušenství, Nejvyšší výkon

Určitě si přečtěte