Alcatelí ťuky, ťuk: recenze klávesnice pro mobil Alcatel OT 511

Ještě nedávno jsme se s mým Alcatelem OT 511 občas závistivě dívali na redakční kolegy s Ericssonem. Napsání textových zpráv a další práce s mobilem byla pro ně totiž triviální záležitostí a trvala jim snad pětkrát kratší dobu než mně. Měli totiž chatboard, přídavnou klávesničku. Dnes ji má i OT 511.
Alcatelí ťuky, ťuk: recenze klávesnice pro mobil Alcatel OT 511

Pohodlí nadevše

Protože denně píšu docela dost textovek, používat jiný mobil než s českým slovníkem T9 by bylo skoro nemyslitelné. Mám ale také Alcatel OT 511 a musím přiznat, že psaní textovek mě na něm příliš neuspokojilo, dokonce jsem se mu na něm spíš vyhýbal; nemám totiž českou Zi. Teď už je ale všechno jinak – objevil se totiž chatboard také právě pro tento Alcatel.

Klávesnice je značková – přímo z produkce Alcatelu a s jejím používáním nebudete mít jistě žádné problémy. Stačí ji prostě připojit do horního konektoru na pravém boku telefonu, připojení klávesnice mobil indikuje rozsvícením displeje a pak už si můžete vybrat ze tří funkcí telefonu, s nimiž vám klávesnice pomůže. Dostanete se k nim rychle stisknutím jednoho tlačítka na klávesnici. Každé z těchto funkcí je určena jedna z kláves se žlutým popiskem, které najdete na klávesničce v horní řadě tlačítek. Takto rychle se můžete dostat do režimu textových zpráv, WAPu nebo telefonního seznamu.

Když může, pomůže

Do menu telefonního seznamu nebo textových zpráv se dostanete kromě stisku žlutých tlačítek také zmáčknutím šipek vpravo na klávesničce. Tyto šipky nahrazují joystisk telefonu a můžete se jimi také pohybovat v menu. Mezi těmito dvěma šipkami leží klávesa OK, jejímž prostřednictvím potvrzujete prováděné operace.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Po stisknutí tlačítka pro WAP se nemusíte bát, že by se telefon začal hned připojovat – najede pouze do menu. V něm můžete například rychle vytvářet nové záložky nebo při wapování rychle přejít na jinou wapovou stránku. Jestliže zadáváte adresu z chatboardu při aktivním wapování, ušetříte docela dost cenného času.

Při psaní jednotlivých písmen se standardně na displeji telefonu zobrazují velká písmena. Psaní malých písmen dosáhnete po stisku tlačítka vpravo dole vedle mezerníku současně s daným písmenem. Speciální znaky nad jednotlivými písmeny zase napíšete tak, že spolu s klávesou pro daný znak podržíte tlačítko „alt“. Ani bych snad nemusel zmiňovat, že mezerníkem, který leží mezi šipkou a altem, píšete v textu mezery.

Poznámka: Klávesničku můžete použít ale jen tehdy, nepíšete-li ve stoje či za běhu. Mobil je nutné někam položit tak, aby bylo vidět na displej, co vlastně píšete. Ericsson to řeší jinak a v tomto ohledu lépe - chatboard připíchnete přímo na mobil do konektoru.

Drahá, ale dobrá

Klávesnička je opravdu povedená. Není samozřejmě jen pro textové maniaky, ale pro všechny, kteří chtějí svou „pětsetjedenáctku“ obsluhovat pohodlněji. Škoda jen, že nepasuje také na Alcatel OT 311. Kromě klávesnice samotné kupujete v balení také oku lahodící značkový obal na klávesnici, který také přispívá k vyšší koncové ceně. Tisícovka je  ale už docela vysoká částka.

Ve zkratce:

  • Přídavná klávesnice pro Alcatel OT 511
  • Zdroj: Alcatel
  • Telefon: (02) 81 08 01 11, (0632) 54 14 92
  • Web: www.alcatel.cz
  • Doporučená cena: 1 079 Kč
  • Určeno pro mobilní telefon Alcatel One Touch 511, 512 a podle sdělení Alcatelu i další které přijdou tento rok na trh.
Diskuze (5) Další článek: Žertovné příslušenství: mrkající potvůrky pro vaše mobily

Témata článku: Alcatel, Klávesnice, Alcatel One Touch 511, Chatboard, Mobil, Vysoká částka


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34