Alekto: další zprávy na mobil zdarma

Alekto je další službou, která vám po jednoduché registraci zasílá textové zprávy s nejrůznějšími informacemi. Samozřejmě zdarma. Podívejme se, čím chce Alekto konkurovat známějším službám podobného ražení.
Alekto: další zprávy na mobil zdarma
Alekto je další službou, která vám po jednoduché registraci zasílá textové zprávy s nejrůznějšími informacemi. Samozřejmě zdarma. Podívejme se, čím chce Alekto konkurovat známějším službám podobného ražení.

Co všechno Alekto umí?

Na úvodní stránce vám Alekto nabídne několik služeb. Za standardní lze považovat SMS bránu, zde však obohacenou o možnost zasílání zpráv na pager, ICQ, mobilní telefon či klasický email. Navíc si můžete vytvořit vlastní adresář telefonních čísel, který máte dostupný z celého světa. Další funkcí je zasílání hromadných zpráv či emailů na čísla z adresáře. Poslední, pro nás nejvýznamnější, je možnost zasílání informací na mobilní telefon zdarma. Stačí se jen zaregistrovat.

Registrace

Registrace je velmi jednoduchá, zadáte přihlašovací nick, heslo a několik osobních informací (ty samozřejmě nemusí být pravdivé, že…). Při registraci mne zarazila absence verifikačního kódu, i jakékoliv nastavení filtrace kanálů. Názor jsem však musel změnit po přihlášení – teprve teď si mohu vše v klidu nastavit. Trochu zamrzí počet kanálů – pouhé čtyři (počasí, svátek, zprávy, sport).

Každý si však můžete nastavit individuálně. Třeba sport na email a zpravodajství na mobilní telefon. Teprve zde je vyžadován verifikační kód, který ověří, jestli je mobilní adresa skutečně vaše. Kód je zasílán a zpětně vyžadován při každé změně mobilního emailu. O neodfláknuté práci programátorů svědčí i přehledná statistika vám odeslaných zpráv, nejčastěji zasílaný kanál i průměr zaslaných zpráv na jeden den, dále možnost pozastavení všech/vybraných kanálů, či zrušení registrace. A jak si Alekto vede v tom nejdůležitějším – kvalitě zasílaných zpráv?

Zprávy, zprávy, zprávičky...

Kvalita zasílaných zpráv je velmi dobrá. Zprávy jsou výstižné, aktuální a užitečné. O to víc zamrzí frekvence zasílaných zpráv. V průměru obdržíte pouhé dvě zprávy denně, což je dle mého názoru málo. Doufejme, že se budou autoři více snažit a využijí velký potenciál svého serveru. Stačí jen přidat několik kanálů a posílat více zpráv.

Na závěr několik ukázek.

Tenista Ulihrach prosel pres Puertu do tretiho kola French Open.; NBA: Philadelphie – Milwaukee 89:88 (na zapasy 3:2)

Terezinsky dozorce Anton Malloth dostal dozivoti. Pozar v Brandyse zpusobil skodu na vyrobni hale Fabii za 300mil Kc. Vyroba je tak ohrozena.

31.5.bude zpocatku polojasno, behem dne oblacno az zatazeno,obcas dest ci prehanky, misty bourky. Noc 11/7, den 19/23 (1000m 16).BIO 1.

Diskuze (6) Další článek: EMS: pošlete si logo, melodii nebo animaci

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Mobil, Zprávy

Určitě si přečtěte