All Phones Data Suite: užitečný správce mobilního telefonu

All Phones Data Suite je jednoduchý program pro správu telefonního seznamu a textových zpráv. Umožňuje zálohu a úpravu kontaktů či přímé odesílání SMS. Pozitivní zpráva je to, že funguje s většinou mobilů.
All Phones Data Suite: užitečný správce mobilního telefonu

Co si představit pod pojmem „správa mobilního telefonu“? Máte-li mobilní telefon a PC propojené, ať už datovým kabelem, infraportem či Bluetooth, můžete na pohodlné klávesnici PC upravovat položky telefonního seznamu či psát textové zprávy. Právě toto a mnohé další funkce nabízí prográmek All Phones Data Suite. Proč by vás měl tento program zajímat? Je zdarma a rozumí si s velkým množstvím mobilních telefonů. Podívejme se na program podrobněji.

Poznámka: Testovaný program je ve verzi Pro, která je placená, můžete si však stáhnout verzi, která je zdarma a má několik omezení.

Stáhnout a nainstalovat

Nejprve si stáhněte program All Phones Data Suite. Nainstalujte jej do určitého adresáře a spusťte Phoneserv.exe. Při prvním spuštění žádá program registraci, a to velmi zajímavým způsobem. Nejprve musíte nastavit, na jakém COM portu mobil s PC komunikuje. Posléze si program přes telefon zašle textovou zprávu a zanedlouho poté přijde registrační kód. Nemusíte jej však z displeje mobilního telefonu opisovat, APDS si jej umí z textovky „vycucnout“ sám. Po registraci můžete plně využívat správu telefonního seznamu a pohodlnou práci s textovými zprávami.

Telefonní seznam a výpis volání

Po spuštění souboru Phoneserv.exe se objeví ikona mobilu v system tray. Klepněte na ni pravým tlačítkem a vyberte Kontakty. Hned při prvním spuštění se provede synchronizace obsahu SIM karty, paměti telefonu a také výpisu hovorů. První dvě funkce jsou samozřejmé, poslední – výpis volání – je vskutku originální.  

Klepněte pro větší obrázek

Stažené kontakty lze upravovat dle libosti. Můžete měnit jméno, telefonní číslo, další položky vícepoložkového seznamu, pořadí kontaktu na kartě SIM a mnoho dalšího. Při příští synchronizaci se upravená data přenesou do mobilu.

Klepněte pro větší obrázek

Bezesporu užitečnou funkcí je tisk kompletního telefonního seznamu i s výpisem hovorů, či jen vybraných položek. Každý si tak může své kontakty „zálohovat“ na papír. APDS umí též export do formátu .CSV nebo .MDB pro Microsoft Access. Program si bohužel nerozumí s kontakty ve formátu VCF, nemůžete tedy jednoduše přesunout kontakt z Outlooku do programu a následně do telefonu.

SMS: zasílání přes mobil

Prostředí práce s textovými zprávami nápadně připomíná software starších Ericssonů. Při spuštění se nejprve provede synchronizace s mobilem, tedy stažení zpráv z paměti telefonu či paměti SIM. Zprávy můžete číst, přeposílat, nebo na ně ihned odpovědět. Ano, hádáte správně. Z APDS můžete zasílat textové zprávy přes mobilní telefon. Samozřejmě za SMS platíte jako byste je odeslali z mobilu, velká klávesnice však skýtá větší pohodlí. Tato funkce nabývá na významu zvláště nyní, kdy naši operátoři zrušili či omezili zasílání zpráv zdarma.

Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako u telefonního seznamu, i textové zprávy si můžete nechat vytisknout. Někdo si rád zálohuje textové zprávy na pozdější dobu.

Jednoduchý, ale maximálně užitečný

Program All Phones Data Suite je jednoduchý, ale maximálně užitečný program pro všechny, kdo mají pojítko mezi PC a mobilním telefonem. Funkčnost jsme vyzkoušeli s mobilním telefonem Ericsson T39m připojeným přes Bluetooth. Správa telefonního seznamu fungovala na výbornou, stejně jako práce s textovými zprávami. Nic vám nebrání si program All Phone Data Suite vyzkoušet.

Diskuze (35) Další článek: Oskar: Nokia 6610 za zvýhodněné ceny

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Ericsson T39m, Mobilní telefon, Správce, Data, Phone, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte