Alza otevírá druhou automatizovanou prodejnu. Třetí přijde do konce roku a všechny budou v Praze

E-shop Alza.cz otevře příští pondělí 25. června 2018 druhou bezobslužnou Prodejnu budoucnosti. Nacházet se bude v ulici Antala Staška poblíž stanice metra Budějovická. První automatizovaná prodejna začala v pilotním provozu fungovat před půl rokem na pražské Floře. Během prvních 5 měsíců odbavila 22 tisíc zakázek a vygenerovala obrat téměř 23 milionů korun.

Nová prodejna bude mít lépe řešený interiér, světelnou navigaci a interakci se zákazníkem. Zvětší se i prostor úložných schránek. Základní princip fungování bude stejný jako na Floře – prodejna poslouží zejména pro komfortní a rychlé vyzvedávání objednávek i pro nákupy na místě s asistencí video operátora.

Jak to v Prodejně budoucnosti vypadá:

První inovace čeká na zákazníky už ve vstupním prostoru prodejny. Celé foyer bude obloženo speciálními a velmi odolnými deskami z neošetřeného vláknocementu, tzv. cembritem. Napínaný strop (moderní závěsný stropní systém skládající se z obvodového profilu a lehké PVC membrány) umožňuje navolit libovolnou barvu nasvícení interiéru. Do zdi bude zapuštěna obrazovka pro video chat.

K vyzvednutí zboží nakupujícího doprovodí pulzní světlo v horní části úložných panelů namísto dosavadních LED diod v podlaze. Zákazník bude moci s operátorem nově komunikovat i mimo obrazovku, a to díky mikrofonům přímo u slotů. Kapacita druhé Prodejny budoucnosti zůstane přibližně stejná – necelých 400 schránek. Další automatizovanou prodejnu otevře Alza ještě do konce roku v prostoru stanice metra Můstek.

Diskuze (9) Další článek: Xiaomi se vrací k tabletům. Připravovaný Mi Pad 4 poběží na Snapdragonu 660

Témata článku: Technologie, Alza, Prodejny, Schránka, Praha, Flora, Horní část, První auto, Zákazníci, Základní princip, Stanice metra, Pilotní provoz, Závěs, Nová prodejna, Příští pondělí, LED, Druhá prodejna, Konec roku, Libovolná barva, Můstek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

RECENZE: Honor 9 Lite — kompaktních 18 na 9

** Displej s minimálními rámečky se zdá menší, než skutečně je ** S NFC boduje proti řadě konkurentů ** Fotoaparát zaostává za očekáváním

Martin Herodek | 3

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117