Amazfit Verge. Xiaomi ukázalo GPS hodinky s cenou dva a půl tisíce korun

Xiaomi prostřednictvím značky Huami představilo nové hodinky Amazfit Verge. Nabídnou 1,3" kulatý Super AMOLED displej s rozlišením 360 × 360 pixelů, který je kryt odolným sklem Gorilla Glass 3. Uvnitř tepe dvoujádrový procesor, o plynulý chod systému se stará 512 MB RAM. Operační systém Amazfit OS se prý v mnohém podobá googlovskému Wear OS.

Ve výbavě je hlasový asistent Xiao, ale toho si mimo Čínu mnoho neužijete. Hodinky změří srdeční tep, NFC slouží k mobilním platbám AliPay, GPS při běhu, chůzi nebo cyklistice (plus osm dalších aktivit) přidá přesně zaznamenanou trasu. Amazfit Verge má mikrofon, takže na zápěstí můžete přijmout i příchozí hovor.

Hodinky disponují zvýšenou odolností IP68, takže je můžete bez následků ponořit na půl hodiny jeden metr pod vodní hladinu. Samotné tělo váží 46 gramů a má tloušťku 12,6 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Technické specifikace hodinek Xiaomi Amazfit Verge

Xiaomi u hodinek slibuje možnou integraci s ekosystémem chytré domácnosti Mija, i přes to, že jsou hodinky doslova nabušené funkcemi, mají na jedno nabití vydržet až pět dní. Do prodeje se zatím dostaly v domovské Číně za 800 juanů, tj. zhruba 2 500 Kč. Na celosvětovou verzi Global, která by se mohla dostat i do ČR, si musíme ještě počkat.

Hodinky Amazfit Verge budou nástupcem modelu Stratos:

Zdroj Amazfit

Diskuze (35) Další článek: Withings Steel HR Sport ukazují, jak dobře lze zkombinovat eleganci s chytrými funkcemi

Témata článku: Android, Wear OS, Hodinky, Gorilla Glass, Čína, Zvýšená odolnost, Hlasový asistent, Chytrá domácnost, Cenovka, Nová hodinky, Alipay, Huami, Xiaomi, Mobilní platba, Plynulý chod, Technická specifikace, Super AMOLED, Česká republika, Vodní hladina, Odolné sklo, Spodní strana, Srdeční tep, Stratos, Zaznamenaná trasa, Dvoujádrový procesor


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14