Amazon má malér. Z trhu stahuje 260 tisíc potenciálně nebezpečných powerbank

Možná ještě máte v paměti případ z předloňského roku, kdy měl Samsung problém s bateriemi u tabletofonu Galaxy Note 7.  Samsung jej musel stáhnout z trhu, vydal verzi s novými bateriemi, kterou však potkal stejný osud. Vývoj a prodej telefonu byl následně ukončen. Problémy s bateriemi však nemusí potkat jen telefony, což se ukazuje právě v těchto dnech. Amazon oznámil, že jsou v oběhu problematické powerbanky, které musí stáhnout z trhu.

Amazon z trhu stahuje těchto šest externích baterií řady AmazonBasics:

  • 16 100 mAh (Product ID: B00LRK8EVO)
  • 10 000 mAh (Product ID: B00LRK8HJ8)
  • 5 600 mAh (Product ID: B00LRK8I7O)
  • 2 000 mAh s microUSB kabelem (Product ID: B00LRK8IV0)
  • 3 000 mAh (Product ID: B00LRK8JDC)
  • 3 000 mAh s microUSB kabelem (Product ID: 800ZQ4JQAA)

Amazon jako důvod stažení z trhu uvádí zvýšené riziko přehřívání baterií, které může vyústit v jejich vzplanutí a následné popálení hořícími částmi baterie. Celkem bude z trhu staženo zhruba 260 kusů externích baterií, které byly prodávány od prosince 2014 do července 2017 přes e-shop Amazonu za ceny od 9 do 40 dolarů (cca 185 - 830 Kč). Dodavatelem baterií byla čínská společnost Guoguang Electric Company Limited.

Klepněte pro větší obrázek
Takto vypadá šestice baterií, které Amazon stahuje z trhu

Amazon v současné době eviduje 53 oznámení o přehřívání baterie a také jeden případ uživatele, který byl chemicky popálen, když přišel do kontaktu s kyselinou, která z baterie vytekla. Amazon také eviduje čtyři oznámení na poškození soukromého majetku souvisejícím s výše uvedenými bateriemi. Amazon jemu známé uživatele powerbank obeslal s upozorněním na jejich riziko, těm ostatním důrazně doporučuje, aby je odpojili od sítě a okamžitě přestali používat.

Zdroj Amazon

Diskuze (1) Další článek: Virtuální realita slouží i školení kosmonautů. Podívejte se, jak takový výcvik probíhá

Témata článku: Amazon, Powerbanky, Problém, Nabíjení, MicroUSB, Chyba, Bezpečnost, Baterie, Potenciál, Dolar, Zvýšené riziko, Stejný osud, Porta, MAh, Čínská společnost, Trh, Power Bank, Hazard, Externí baterie, Předloňský rok, Současná doba, Přehřívání, Nová baterie, Známý uživatel, Malér


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45