Ambiciózní Fisio 620 - Philips jiskří funkcemi

Jednou z novinek od Philipsu, která byla představena a uvidíme ji i na letošním Cebitu, je model střední třídy Philips Fisio 620. Podívejme se zda má šanci uspět ve své třídě. Samozřejmě máme opět spoustu obrázků.
Ambiciózní Fisio 620 - Philips jiskří funkcemi

Nový design a nové funkce

Klepněte pro větší obrázekNové modely z dílny Philipsu jsou již tradičně označovány jako řada Fisio. Ve středu nabídky se nachází nový model Fisio 620. Moderní vzhled tohoto kompaktního telefonu umocňuje integrovaná anténa. Ačkoli se výrobce snažil přijít na trh s něčím neokoukaným, mně osobně nový design 620 příliš neoslovil. Přístroj je opravdu drobeček, vždyť jeho rozměry jsou 104 x 46 x 20 milimetrů. Malé rozměry jdou ruku v ruce s nízkou hmotností, která činí 85 gramů a kapsu nám trhat nebude. Malé rozměry kontrastují s obřím displejem, který je monochromatický – na rozdíl od svého příbuzného Fisio 820. Osm řádků, které dovede zobrazit displej přístroje, ho pasují na pomyslnou špičku na trhu. K dispozici bude pět vestavěných „šetřičů“ a volitelné pozadí displeje, pro které lze použít jakýkoli obrázek ve formátu .jpg, který do telefonu dorazil jako příloha emailu. Podsvícení displeje podle zjištěných informací bude vícebarevné.

První svlékací telefon

Telefon je zaměřen na cílovou skupinu lidí, kteří požadují stylové telefony s manažerskými schopnostmi. Vzhledem k tomu, že 620 má téměř totožné funkce jako dražší model 820 – uspokojí po funkční stránce všechny náročné uživatele. Výrobce se poprvé uchýlil k výměnným barevným krytům, které mají podtrhnout styl mladší mobilní generace, která se nemusí omezit pouze na barvy v aktuální nabídce, ale může popustit uzdu své fantazii a zvolit si jakkoli šílený kryt. Některé můžete shlédnout na obrázcích.

Animace a joystick

Ovládání telefonu pomocí joysticku se objevuje v telefonech Philips taky poprvé. Tento trend, který postihl i ostatní výrobce, znatelně ulehčuje práci s přístrojem. Ostatními ovládacími prvky jsou už pouze dvě tlačítka pod joystickem a to tlačítko pro připojení na WAP a korekční tlačítko, které slouží také pro uzamknutí klávesnice. Menu telefonu je ztvárněno do grafické podoby, kde jednotlivé položky charakterizují tématické ikony. Všechny ikony dodržují současný trend a jsou animované.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Hlasový manažer

Telefonní seznam není žádný trpaslík, vícepoložkový seznam pojme až 300 kontaktů. Ke každému jménu lze přidat pět čísel, jednu emailovou adresu a jednu poznámku. Telefonní čísla lze vyvolávat i pomocí hlasu. Na hlasové vytáčení a ovládání funkcí telefonu je vyčleněno 40 míst. Přístroj obsahuje i vestavěný hlasový záznamník s kapacitou třiceti sekund. Mám ale obavy, že se k němu opět nedostaneme jinak než přes položky v menu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Manažerské funkce se zakládají na práci s časem a jeho organizací. Proto v telefonu nalezneme kvalitní organizér, který lze synchronizovat s počítačem pomocí datového kabelu. Telefon má integrovaný hardwarový modem.

SMS, SMS, SMS ….

Práce s textovkami na tak velkém displeji je pohodlná. Telefon zvládne odesílat i dlouhé textové zprávy, které při odeslání rozdělí na několik se standardním formátem. Teoreticky lze odeslat desetinásobek klasické textovky. Psaní ulehčí podpora technologie T9. Zatím mi není známo, zda se objeví i v české verzi. Telefon podporuje 23 jazyků včetně čínštiny.

Obrázkový Internet

Hlavní předností modelu 620 jsou rychlá data. Po svém dražším bratříčkovi zdědil podporu GPRS. Stejně jako 820 je konfigurován na 4 + 1 timeslot, což ještě dnes patří ke špičce v oboru. Rychlá data využijeme třeba při brouzdáním WAPem. Wapový prohlížeč z dílny Phone.com, povýšil na verzi 1.2.1, která zaručuje zabezpečené spojení. Přítomnost emailového klienta s podporou protokolů POP3 a SMTP napovídá, že práce s emaily bude opět o něco komfortnější. V telefonu můžete mít nastaveny celkem dva emailové účty.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Speciální software dokáže obrázkové přílohy ve formátu .jpg, které dostaneme s emailem, nastavit jako pozadí či použít k jiným účelům. Z Internetu si také budeme moci stáhnout různá vyzvánění a hry. Podělit se z dalšími uživateli, kteří propadli některé z her v telefonu, bude snadné – prostě jen odešlete své nejlepší dosažené výsledky formou textové zprávy na specializovaný server, kde bude již připravena Síň slávy s nejlepšími výsledky. Věřím, že tato skutečnost bude dostatečně motivující. Vyzvánění budou polyfonní neboli vícehlasá, nemusíme se tedy bát žádných kvákavých zvuků, které z oblibou produkují ostatní starší telefony.

Za pozornost stojí ještě přítomnost převodu měn na jednotky Euro a standardní kalkulačka. Jednou z pozitivních věcí by měla být baterie, která má zaručit výdrž až čtrnáct dnů.

Slibná budoucnost

Telefon by se měl prodávat již v březnu tohoto roku za cenu pohybující se okolo hranice deseti tisíc korun. Cena odpovídá možnostem, které nám může telefon nabídnout. Vypadá to, že Philips se bude snažit s novými modely udělat díru do světa a věřím že se mu to povede – avšak otázkou zůstává, zdalipak se již poučil a je schopen nabídnout mobilní telefony, které nebudou soupeřit v poruchovosti.

Základní parametry:

 • Model: Philips Fisio 620
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Displej: grafický, 110 x 80 pixelů, 8 řádků
 • Rozměry: 104 x 46 x 20 mm
 • Hmotnost: 85 g
 • Baterie: Li-Ion
 • Hovorová doba: 285 minut
 • Pohotovostní doba: 330 hodin
 • WAP: verze 1.2.1
 • Vyzvánění: vibrační, polyfonní
 • Email: 2 účty, přílohy formátu jpeg
 • Další funkce a vlastnosti: GPRS, organizér, kalkulačka, převody měn,

Diskuze (48) Další článek: 12.2.2002 20:40 Dvě fotografie ze srazu hráčů Nokia Game

Témata článku: Philips, Philips Fisio 620, Philips Fisio 820, Funkce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40