Ambrowse: vytvořte si vlastní mobilní aplikaci

Idea webové služby Ambrowse je prostá: každý si může vytvořit jednoduchou aplikaci bez znalosti programovacího jazyka. Jak vypadá výsledek?

Slovenská firma I-Commerce nabízí nástroj Ambrowse pro tvorbu jednoduchých mobilních aplikací pro Android a iOS. Tento nástroj funguje ve webovém prohlížeči, k jeho používání není nutné znát žádný programovací jazyk a autor ani nemusí být registrovaný vývojář. V nástroji lze vytvořit vlastní aplikaci s jednoduchou strukturou nebo využít některou ze šablon (např. cestování, zpravodajství, sport...). Ambrowse pomůže s vytvořením struktury nabídek a designem aplikace, obsah může vycházet z RSS zdroje.

Klepněte pro větší obrázek
Tvorba základní struktury aplikace

Další možností je vytvoření aplikace z již existující webové stránky, ale s jejím přizpůsobením pro malé displeje mobilů Ambrowse nepomůže, to musíte udělat sami. Tzv. "sociální" aplikace dovolí tvorbu obsahu většímu množství uživatelů Ambrowse zároveň. Tvorba obyčejné aplikace zabere prý v průměru kolem dvou hodin. Je zřejmé, že v Ambrowse nevytvoříte nic komplikovaného, ale nástroj může být vhodný pro aplikace, jejichž účelem je prezentace nějakého podniku, např. hotelu nebo restaurace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázkové aplikace vytvořené v Ambrowse

Pro testování aplikace si musíte stáhnout nástroj Ambrowse do mobilu. Za vytvoření a testování se nic neplatí, ale pokud chcete aplikaci publikovat v obchodech Google Play nebo Apple App Store, platit už musíte. Publikování jedné aplikace stojí jednorázově 15 eur, měsíčně pak 10 eur za hosting, který je však v prvním roce zdarma. Struktura aplikace je napsaná v nativním kódu Androidu nebo iOS, její obsah v HTML. Rychlost publikování závisí pouze na Applu či Googlu. Do aplikace lze umístit reklamu, kterou obstará některý z partnerů Ambrowse, nebo celý prográmek zpoplatnit.

Diskuze (10) Další článek: Eric Schmidt ukázal fotografům Motorolu Moto X

Témata článku: Mobilní aplikace, Mobil, Množství uživatelů, Slovenská firma

Určitě si přečtěte