Americká Nokia 3300 vypadá úplně jinak

Sympatický hudební mobil Nokia 3300 si pomalu získává nejedno srdce z řad budoucích evropských uživatelů. Na americký trh však vstupuje s odlišným designem. Která z variant je povedenější? Musíte rozhodnout sami!
Americká Nokia 3300 vypadá úplně jinak

Jsou tomu dva roky, co světlo světa spatřil mobilní telefon Nokia 5510. Mobil s velmi netradiční konstrukcí a téměř plnohodnotnou klávesnicí. Jeho vysoká cena z něj na pár měsíců však udělala pouhý výstavní exponát. Jeho nástupce, jenž byl představený na CeBITu, nese označení Nokia 3300 a nedávno jste si na našich stránkách mohli přečíst jeho megarecenzi z pera Marka Lutonského. Je po všech stránkách vyspělejší, menší a lépe se s ním pracuje.

Proto bylo pro nás překvapením, že pro americký trh zvolila Nokia odlišnou strategii a Nokii 3300 vybavila jiným čelním panelem. Ten nepopiratelně vychází z nedoceněného modelu Nokia 5510 a tudíž se tamní uživatelé mohou těšit na dva bloky klávesnice umístěné po stranách displeje. Další schopnosti telefonu si popíšeme podle jednotlivých kategoriích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vlevo evropská varianta, vpravo americká

Hudba – stejně jako u evropské varianty je největší důraz kladen na poslech hudby. Tu můžete poslouchat přes hlasitý odposlech nebo stereo sluchátka. Hudbu do telefonu dostanete buď z počítače a programu Nokia Audio Manager, nahráním z FM rádia či připojením telefonu třeba k CD přehrávači. Vystačit si budete muset s přiloženou kartou MMC o velikosti 64 MB. Telefon dokáže pracovat až s dvaceti rozhlasovými stanicemi, které si můžete uložit. Rádio nebo přehrávanou hudbu lze poslouchat i při hraní her.

Zprávy – zde najdeme asi rozdíly. Americká Nokia 3300 by měla zvládat Instant Messaging, tedy nějakou variantu oblíbeného ICQ a také přístup k e-mailu prostřednictvím POP3 nebo IMAP4. Samozřejmě, že si poradí i s textovkami nebo s multimediálními zprávami MMS.

Hry – vše co se odvíjí s hraním, má základy v podpoře Java aplikací. Hry si můžete stáhnout z internetu pomocí GPRS. V telefonu najdete předinstalované čtyři hry. Jejich atmosféru dokreslují tóny polyfonní melodie. Vše ostatní je totožné s evropskou verzí.

Pro kontakty v telefonním seznamu se zde našlo 500 pozic a nechybí ani hlasové vytáčení či ovládání mobilu.

Podrobné technické údaje tohoto přístroje naleznete v našem katalogu.

Diskuze (21) Další článek: Jedeme s mobilem do Španělska (téma týdne)

Témata článku: Nokia, Nokia 3300, Nokia 5510

Určitě si přečtěte