Analytici předpovídají, že se letos prodá méně smartphonů. Ale dáme za ně více peněz

Analytici předpovídají, že se letos prodá méně smartphonů. Ale dáme za ně více peněz

Celosvětový trh s chytrými telefony by měl v letošním roce utrpět další pokles, napřesrok by se však měl vrátit k růstu. Předpověděla to výzkumná společnost IDC. Upozornila, že za poklesem trhu se smartphony stojí především Čína.

Celosvětové dodávky chytrých telefonů se letos podle IDC sníží o 0,2 % na 1,462 miliardy přístrojů po loňském poklesu o 0,3 %. V příštím roce by se však měly začít znovu zvyšovat a v roce 2022 by měly dosáhnout 1,654 miliardy přístrojů.

Android si podle IDC udrží cca 85% tržní podíl

IDC rovněž předpověděla, že průměrná prodejní cena chytrých telefonů se letos na rozdíl od objemu dodávek zvýší. „Průměrná prodejní cena dosáhne 345 dolarů (zhruba 7625 korun). Stoupne o 10,3 % z 313 dolarů v roce 2017,“ uvedl analytik IDC Anthony Scarsella.

V Číně se loni trh s chytrými telefony z hlediska objemu dodávek propadl o téměř pět procent. Letos IDC počítá v Číně s dalším poklesem, a to o více než sedm procent. Napřesrok by se pak měl pokles čínského trhu zastavit. Společnost IDC upozornila, že Čína se navzdory loňskému poklesu podílí na světovém trhu s chytrými telefony zhruba 30 %.

Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne?

Diskuze (1) Další článek: Xiaomi Mi VR Standalone: virtuální realita bez telefonu pod taktovkou Oculusu

Témata článku: Android, Čína, Chytrý telefon, Statistika, IDC, Tržní podíl, Celosvětový trh, Čínský e-shop, Čínský trh, Telefon, Světový trh, Objem dodávek, Loňský pokles, Dolar, Trh, Výzkumná společnost, Letošní rok, Pokles, Příští rok, Analytik


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29