Android 10 se dostal na 12 % zařízení. Nejčastěji máme v telefonu 64GB úložiště

Google už více než půl roku nezveřejnil aktualizovanou statistiku zastoupení jednotlivých verzí Androidu – poslední čísla pocházejí z května 2019. Nyní si díky benchmarku Antutu můžeme udělat představu o zastoupení jednotlivých distribucí Androidu na aktivních zařízeních.

Benchmark navíc přidává informace o velikosti a rozlišení displeje, velikosti vnitřní i operační paměti a počtu jader procesoru. Všechny tyto údaje dokáže během měření z telefonu vyčíst. Data pochází z globálních měření v posledním čtvrtletí, tzn. období od 1. října do 31. prosince 2019.

Typický smartphone závěru roku 2019 vypadal podle Antutu následovně: 6,4palcový Full HD+ displej, osmijádrový procesor Snapdragon, 6 + 64 GB paměti a Android 9 Pie. Nutno podotknout, že i údaje od Antutu nemusí zcela přesně vystihovat situaci na trhu, protože zejména majitelé starších a méně výkonných telefonů na nich testy benchmarku nezkoušejí.

Diskuze (6) Další článek: Form: Rozšířená realita už se dostala i do plaveckých brýlí. K čemu je dobrá?

Témata článku: Android, Android 10, AnTuTu, Benchmark, Statistika, Snapdragon, Měření, Full HD + displej, Úložiště, Telefon


Určitě si přečtěte