Android Auto už má češtinu. Na oficiální posvěcení od Googlu však stále čekáme

Apple má CarPlay, Android má Android Auto. I když se počet automobilů s oběma systémy rozrůstá, záleží i na Googlu, kam službu oficiálně pustí. A Česko oficiálně nemá automobilový systém ani of Applu, ani od Googlu. Nicméně díky aktualizaci skryté aplikace Android Auto to vypadá, že se můžeme začít těšit.

Proč by jinak vývojáři celou aplikaci lokalizovali do češtiny? Aplikaci však v tuzemském Google Play nenajdete. Musíte se tak přihlásit pod účtem jiné země, kde je služba podporována, nebo si stáhnout instalační balík z různých webových serverů (např. apkmirror.com). Aktuální verze nese označení 4.4.5923.

Aplikace Android Auto změní prostředí telefonu k jednoduššímu jeho používání i pokud je umístěn v držáku uvnitř vozu. Zároveň ale omezí některé jeho funkce, aby vás telefon příliš nerozptyloval a umožní mu zrcadlení různých funkcí přímo do palubního počítače vašeho vozu. Mezi nimi jsou nejen podcasty a telefon, ale i navigace, kterou si tak užijete na větším displeji. Mapové podklady jsou samozřejmě z Google Maps, příkazy můžete zadávat i hlasem a česky.

Diskuze (4) Další článek: Používáte smartphone při jízdě na kole? V Nizozemsku za to rozdávají pokuty

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Android Auto, Pro řidiče, Google Mapy, Aplikace, Google Play, CarPlay, Čeština, Česká republika, Telefon, Posvěcení, Google Maps


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27