Andy Rubin připravuje nový smartphone s Androidem. Vypadá jako dálkový ovladač!

Koncem loňského roku jsme vás informovali o tom, že smartphone Essential Phone zmizí z trhu. Její zakladatel, Andy Rubin, který je považován za „otce Androidu“ oznámil, že se chystá na jiný mobilní projekt. A dnes již konečně víme, kam směřoval Andy Rubin svou pozornost. Na svém Twitteru ukázal podobu nového smartphonu pod značkou Essential, který se však vymyká úplně všem dosavadním trendům.

Nečekejte skládací, zakřivený ani Waterfall displeje. Smartphone na první pohled připomíná dálkový ovladač! Je užší a protažený do výšky, takže jej můžeme připodobnit k rozevřenému véčku. Ale s tím rozdílem, že se nemá žádný kloub, a také se nijak nezavírá ani nepřekládá. Displeji extrémně protaženému do výšky se muselo dost výrazně přizpůsobit i uživatelské rozhraní.

Prostředí zřejmě vsadí na systém karet, mezi nimiž budete horizontálně rolovat, což dříve fungovalo např. u Palm Pre. Andy Rubin se nijak blíže nevyjádřil k systému, který v telefonu běží. Může se jednat o výrazně přeskinovaný Android, ale také o Tizen nebo jinou odnož systému postaveném na jádru Linuxu. Třeba prezentované mapy mají od současné podoby Google Map hodně daleko...

Nad displejem vidíme sluchátkový reproduktor, zadní strana je až extrémně lesklá, počítat můžeme se zelenou, oranžovou, červenou a modrou barevnou variantou. Na snímcích a na videu vidíme výrazně vystouplou čočku jednoho fotoaparátu, trochu níže se pak nachází čtečka otisků prstů. I když je telefon nezvykle protažený do výšky, v dlani zřejmě nebude působit nijak přerostle. Zřejmě se bude jednat o poměrně kompaktní smartphone. Kdy a kde jej Andy Rubin oficiálně představí světu, zatím není jasné.

Diskuze (21) Další článek: Sport, tanec, zábava a elektronika na jednom místě. Datart láká na festival Life!

Témata článku: Smartphony, Displeje, Čtečka otisků prstů, Prototyp, Uživatelské prostředí, Jak, Linux, Essential Phone, Ovladač, Nový smartphone, Google Mapa, Výška, Dálkový ovladač, Displej


Určitě si přečtěte