Ani Google, ani Apple. Žebříčku nejhodnotnějších značek dominuje překvapivé jméno

Pravidelný žebříček nejhodnotnějších značek světa BrandZ Top 100, se po letech dočkal nového jména na první příčce. Tabulce sestavované agenturami WPP a Kantar poslední 3 roky kraloval Google, předtím Apple. Obě jména zůstávají na stupních vítězů, ovšem první místo letos patří Amazonu, jehož hodnota meziročně vzrostla o 52%.

Důležité připomenout, že BrandZ se nezabývá tržní hodnotou samotných společností, ale hodnotí pouze značku. Takže například u Googlu, který se letos s hodnotou 309 miliard dolarů propadl až na třetí příčku za Apple (309,5 mld. dolarů), není započtena hodnota ostatních brandů mateřské společnosti Alphabet.

Do první desítky se kromě zmíněné trojice dostaly v následujícím pořadí také firmy Microsoft, VISA, Facebook, Alibaba Group, Tencent, McDonald’s a americký operátor AT&T. V galerii najdete kompletní žebříček všech 100 nejhodnotnějších světových značek pro rok 2019. Jejich celková hodnota činí neuvěřitelných 4,7 bilionu dolarů.

Velice zajímavý pohled je také na skokany roku. Například hodnota značky Instagram proti minulému roku vyrostla o skvělých 95% a z technologických společností si hodně polepšil také Netflix (+65%), Adobe (+57%), Uber (+51%), či LinkedIn (+46%). Hodně překvapující je i 8% růst značky Huawei. Také byste vzhledem k aktuální kauze čekali pokles?

Ačkoliv je hodnota značek technologických firem jednoznačně největší, její procentuální růst však zpomaluje ve prospěch značek s luxusním zbožím, pojištěním a jídlem. Nejvíce naopak ztrácejí banky a automobilky.

100 nejhodnotnějších značek podle BrandZ:

Diskuze (1) Další článek: Huawei ukázalo v kamionu budoucnost, ale i přítomnost 5G technologií

Témata článku: Technologie, Smartphony, Žebříčky, Statistika, Facebook, Top 10, Instagram, Netflix, Amazon, Visa, Import, BrandZ, Alphabet, Adobe, Značka, Alibaba Group, Kantar, Tencent, McDonald's, Žebříček, Nejhodnotnější značka, Hodnota


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 26

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32