Anti-iPhone za dvě stovky to myslí vážně

Nemá displej, zato má klávesnici s písmem pro nevidomé. Umí pouze telefonovat a zaplatíte za něj pár korun. Hop1800 jako "Anti-iPhone"
Anti-iPhone za dvě stovky to myslí vážně

O velmi levném telefonu na jedno použití Hop-On Graffiti, který se prodává ve Spojených státech, už z MobilManie víte. Ačkoliv se využití pro takový jednorázový mobil může zdát na první pohled pochybné, Hop-On má zřejmě se svým nápadem úspěch a proto se rozhodl expandovat do Evropy. Mimo velmi nízko nasazené ceny chce na svou stranu získat i odpůrce jablka. Jak jinak si totiž vysvětlit, že svému novému modelu Hop1800 dává přezdívku „Anti-iPhone“.

Chybí tu někomu displej?

Pravdou je, že bychom těžko hledali dva různé telefony, které mají tak málo společného. Zatímco iPhone má velký dotykový displej a klávesnici nepotřebuje, Hop1800 „Anti-iPhone“ se naopak obejde bez displeje a vynahradí to numerickou klávesnicí se značkami Braillova písma pro nevidomé. K dostání by měl být jako obyčejné zboží denní spotřeby v supermarketech za cenu v přepočtu nižší než 200 korun. Poslouží tak zejména turistům v cizí zemi pro volání s předplacenou kartou nebo jako extrémně jednoduchý záložní telefon. V této pozici má šanci ohrozit nejjednodušší lowendy zavedených výrobců.

Klepněte pro větší obrázek
Na první pohled vypadá Hop1800 jako obyčejný telefon se síťkou přes displej

Hop1800 se bude vyrábět jako duální ve dvou modifikacích 850/1 900 MHz pro americký a 900/1 800 MHz pro evropský a asijský trh. Vzhledem ke své jednoduchosti bude pracovat se SIM kartami pouze vybraných operátorů. Americká verze jich podporuje více než čtyřicet. V rámci ekologičnosti použití výrobce dokonce slibuje vrácení poloviny ceny při předání nepotřebného telefonu k recyklaci. Tato služba bude ale nejspíš fungovat pouze na území Spojených států.

Kromě telefonování už „Anti-iPhone“ žádné další funkce nenabízí. Protože nemá displej, neposlouží ani k psaní textových zpráv. Pro zadání telefonního čísla nebude možné použít ani klasický telefonní adresář, uživatel bude mít na výběr buď osm navolených předvoleb nebo přímé zadání z klávesnice. Při příchozím hovoru nebude předem vědět, kdo volá. I vyzváněcí melodie nesou stopu jednoduchosti v podobě šestnáctihlasé polyfonie formátu MIDI. Zvonění doplní vibrační motorek, z dalších funkcí zbývá pouze zámek SIM a zámek klávesnice.

...a klientům rozdejte pár mobilů

Jelikož hlasové funkce jsou hlavní a v podstatě jediné, které Hop1800 nabídne, výrobce nešetřil alespoň na použitém čipsetu od společnosti Infenion a slibuje vysokou stabilitu hovoru, dobrý příjem signálu a výbornou kvalitu zvuku. Telefon by měl se standardní 600mAh Li-Ion baterií vydržet na příjmu až 150 hodin nebo 4 hodiny hovoru.

Hop-on se nebrání rozšíření svého nového modelu ani v podobě brandovaných propagačních materiálů. „Namísto dalších zapalovačů, tužek nebo hrníčků na kávu může malý mobil s vlastním logem zůstat zákazníkům a obchodním partnerům v paměti jako originální a snadno zapamatovatelný znak vaší společnosti,“ říká výkonný ředitel Hop-On Peter Michaels.

Hop1800 ve zkratce

  • rozměry a hmotnost: 97 × 42 × 14 mm, 77 g
  • sítě: duální GSM 850/1 900 MHz nebo 900/1 800 MHz
  • funkce: polyfonní vyzvánění (16hlasé MIDI), vibrace, zámek SIM, zámek klávesnice
  • baterie: Li-Ion 600 mAh
  • výdrž: 4 hodiny hovoru, 150 hodin pohotovosti
Diskuze (8) | LG KF510: Dotkněte se, rozhýbejte světla (test)

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, Ant, Přímé zadání, Americká verze, Sto

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70