Antutu: Nejvýkonnější mobil současnosti nepotřebuje ani Snapdragon, ani 8 GB RAM

Antutu vydává první žebříček po přechodu na novou verzi benchmarku v7, který má lépe odpovídat skutečné práci, kterou smartphony dostávají. Jména ve špičce se mění jen pomalu, ale nový lídr přece jen překvapivý je: Honor V10.

Překvapení je to hned z několika důvodů. Obecně se za špičku považují čipsety Qualcomm Snapdragon, tady však vede dvojice s čipsetem Kirin 970. Navíc nad Huawei vede Honor – dceřiná značka Huawei. Honor V10 a Huawei Mate 10 Pro ukazují, že k vítězství není potřeba rekordní kapacita operační paměti – vystačí si s 6 GB RAM, osm má až třetí OnePlus 5T a čtvrtý Huawei Mate 10 s nevelkou ztrátou v benchmarkovém skóre má pouze 5 GB RAM.

Jedním dechem je však nutné dodat, že novinky se Snapdragonem 845 a Samsung Galaxy S9 (čipset Samsung Exynos 9810) v žebříčku ještě nejsou. Dalšího míchání pořadí v absolutní špičce bychom se tedy měli dočkat za měsíc.

Data jsou za únor a jde o průměr všech hodnot naměřených v telefonech stejného typu. V galerii najdete kompletní pořadí a řadu zajímavých grafů, které Antutu na základě získaných dat skládá.

Diskuze (47) Další článek: Sony má akci pro audiofily: K Xperii XZ2 a XZ2 Compact přidá špičková bezdrátová sluchátka za 10 tisíc zdarma

Témata článku: Qualcomm, AnTuTu, Žebříčky, Mobilní procesory, Benchmark, Snapdragon, Operační paměť, Kirin, Top 10, RAM, Nejvýkonnější mobil, Absolutní špička, Stejný typ, Nová verze, Dceřiná značka, Mobil, Kompletní pořadí, Získané data, Čipset, Zajímavý graf

Určitě si přečtěte