Antutu ocenilo nejlepší mobilní čipsety. Hodnotil se výkon i inovace

Antutu ocenilo nejlepší mobilní čipsety. Hodnotil se výkon i inovace

Známý benchmark Antutu, který slouží k testování výkonu mobilních zařízení, vyhlásil první ročník cen „Nejlepší mobilní čipsety“ za uplynulý rok 2019. V soutěži stanovil kategorie Nejlepší výkon, Nejlepší technologické inovace a Nejlepší poměry ceny a výkonu.

Klepněte pro větší obrázek

Asi příliš nepřekvapí, že první kategorii jednoznačně ovládl čipset Snapdragon 855+ od Qualcommu. Smartphony na něm běžící pravidelně okupovaly první příčky pravidelně zveřejňovaného žebříčku. Antutu ale poukazuje, že ani Snadragon 855+ není úplně dokonalý – chybí mu například integrovaný 5G modem.

Klepněte pro větší obrázek

V kategorii nejlepších inovátorů vybral benchmark rovnou čtveřici čipsetů. Kirin 990 5G od Huawei, Exynos 980 od Samsungu, Snapdragon 765G od Qualcommu a Dimensity 1000L od Mediateku shodně ocenil právě za integrovaný 5G modem na čipsetu, což výrobcům usnadňuje návrh zařízení a samozřejmě to šetří i fyzickým místem na základní desce.

Klepněte pro větší obrázek

Ani v oblasti mobilních čipsetů nesmí chybět kategorie cena/výkon, což se poté příznivě projevuje i na ceně koncových zařízení. Zde Antutu vybralo Helio G90T od Mediateku (pohání například prodejní bestseller Redmi Note 8 Pro) a Kirin 810 od Huawei, který má místo v některých modelech Huawei a Honor, toho času prodávaných zejména na čínském trhu.

Diskuze (4) Další článek: KB aktualizovala Mobilní banku také pro zařízení s iOS. Přibyl tmavý režim

Témata článku: AnTuTu, Qualcomm, Mobilní procesory, Benchmark, Snapdragon, MediaTek, Exynos, Kirin, Ocenění, Mobilní čipsety, Inovace, Kategorie, Čipset, Snadragon, Huawei a Honor, Výkon


Určitě si přečtěte