Antutu radí: nesrovnávejte nesrovnatelné. Benchmarky pro iOS a Android pracují jinak

Antutu radí: nesrovnávejte nesrovnatelné. Benchmarky pro iOS a Android pracují jinak

Antutu krátce po vydání nové verze aplikace Antutu Benchmark v8 pro Android upozorňuje, že ani nyní nejsou a nebudou výsledky měření porovnatelné s druhou velkou mobilní platformou, pro kterou firma svoji aplikaci poskytuje, totiž pro iOS.

Zvlášť nyní, když se bodové skóre Androidů ve verzi 8 zvýšilo a přiblížilo ve svých hodnotách výsledkům iPhonů a iPadů, mají zase někteří neinformovaní uživatelé pocit, že teď už lze výsledky porovnávat. Antutu tento mýtus vyvrací a ani do budoucna žádné vzájemné srovnání neplánuje. Firma jednoznačně říká, že její aplikace není multiplatformní a i když Antutu pro iOS a Antutu pro Android mohou vypadat podobně, jedná se o dva odlišné měřicí nástroje.

Hlavní rozdíl v grafice

Odlišnosti jsou dány už samotnými jádry systémů, na nichž jsou iOS a Android postaveny, ale zejména jinými testovacími metodami, které Antutu na každé z platforem používá. Hlavním rozdílem jsou odlišná API (rozhraní pro programování aplikací) pro testování grafiky (GPU), jež je stěžejní částí celkového skóre. Zatímco pro zařízení s iOS se používá Metal API, Android má pro grafiku OpenGL ES a novější verze Vulkan API.

I když testovací sekvence animací na obou platformách mohou vypadat podobně, využívají jiné vykreslovací mechanismy a mají také jiný přístup k hardwaru. Antutu proto ještě jednou upozorňuje, že i když se číselné hodnoty získané testy na obou platformách mohou zdát blízké, jsou vzájemně neporovnatelné. Srovnávat lze pouze údaje získané v rámci jedné generace aplikace určené pro jednu platformu, tedy např. Antutu pro Android v8, nebo Antutu pro iOS v7.

Diskuze (51) Další článek: Více než Pixel, více než iPhone. UmiDigi Power 3 láká na čtyři zadní foťáky a obří baterii

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, AnTuTu, Benchmark, Aplikace, Srovnání, iOS, Měření, Grafika, Mobilní platformy, GPU, Platforma, Vulkan API, Nová verze, Antutu Benchmark, OpenGL ES, Hlavní rozdíl


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 12 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 12 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si sedm až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 37

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 128

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

RECENZE: Samsung Galaxy Note10+ – Na práci i zábavu. S maximálním nasazením

** Otestovali jsme nejvýkonnější Galaxy Note10+ s perem S Pen ** Plusová verze k maximálnímu výkonu přidává větší displej, kapacitně větší baterii a ToF snímač na zádech ** V recenzi jsme porovnali Note10+ i se základním Galaxy Note10

Martin Chroust | 157