Antutu radí: nesrovnávejte nesrovnatelné. Benchmarky pro iOS a Android pracují jinak

Antutu radí: nesrovnávejte nesrovnatelné. Benchmarky pro iOS a Android pracují jinak

Antutu krátce po vydání nové verze aplikace Antutu Benchmark v8 pro Android upozorňuje, že ani nyní nejsou a nebudou výsledky měření porovnatelné s druhou velkou mobilní platformou, pro kterou firma svoji aplikaci poskytuje, totiž pro iOS.

Zvlášť nyní, když se bodové skóre Androidů ve verzi 8 zvýšilo a přiblížilo ve svých hodnotách výsledkům iPhonů a iPadů, mají zase někteří neinformovaní uživatelé pocit, že teď už lze výsledky porovnávat. Antutu tento mýtus vyvrací a ani do budoucna žádné vzájemné srovnání neplánuje. Firma jednoznačně říká, že její aplikace není multiplatformní a i když Antutu pro iOS a Antutu pro Android mohou vypadat podobně, jedná se o dva odlišné měřicí nástroje.

Hlavní rozdíl v grafice

Odlišnosti jsou dány už samotnými jádry systémů, na nichž jsou iOS a Android postaveny, ale zejména jinými testovacími metodami, které Antutu na každé z platforem používá. Hlavním rozdílem jsou odlišná API (rozhraní pro programování aplikací) pro testování grafiky (GPU), jež je stěžejní částí celkového skóre. Zatímco pro zařízení s iOS se používá Metal API, Android má pro grafiku OpenGL ES a novější verze Vulkan API.

I když testovací sekvence animací na obou platformách mohou vypadat podobně, využívají jiné vykreslovací mechanismy a mají také jiný přístup k hardwaru. Antutu proto ještě jednou upozorňuje, že i když se číselné hodnoty získané testy na obou platformách mohou zdát blízké, jsou vzájemně neporovnatelné. Srovnávat lze pouze údaje získané v rámci jedné generace aplikace určené pro jednu platformu, tedy např. Antutu pro Android v8, nebo Antutu pro iOS v7.

Diskuze (51) Další článek: Více než Pixel, více než iPhone. UmiDigi Power 3 láká na čtyři zadní foťáky a obří baterii

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, AnTuTu, Aplikace, Benchmark, iOS, Srovnání, Měření, Grafika, Mobilní platformy, Hlavní rozdíl, Antutu Benchmark, Nová verze, OpenGL ES, GPU, Vulkan API, Platforma


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 36

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 23