Antutu zveřejnil dubnový výkonnostní žebříček. Medailové pozice patří Xiaomi

Nejpopulárnější benchmarkovací aplikace Antutu vydala žebříček 10 nejvýkonnějších smartphonů. Ten byl vytvořen na základně zprůměrování všech dosažených výsledků testů mezi 1. a 30. dubnem. U každého z uváděných modelů byl test absolvován minimálně u stovky zařízení. A asi není s podivem, že výkonově dominují zařízení se Snapdragonem 855. Medailové příčky v čínském žebříčku obsadila trojice telefonů značky Xiaomi.

První pozici získal model Xiaomi Mi 9 Explorer Edition, a to s průměrným skóre 373 715 bodů. Hned v závěsu je základní Xiaomi Mi 9 se ziskem 373 511 bodů. S nepatrným odstupem se na třetí příčku dostal u nás aktuálně testovaný Xiaomi Black Shark 2 s bodovým ohodnocením 371 837. Do TOP10 se dostal i Meizu 16s, herní Vivo iQOO či Samsungy řady Galaxy S10. Hegemonii nejnovějšího Snapdragonu narušuje devátá Nubia Red Magic Mars se Snapdragonem 845 a desátý Honor View 20 s Kirinem 980.

Zda si všechny zde uvedené modely svou pozici udrží i v květnu zatím není vůbec jasné. Do žebříčku se zatím nedostaly modely Huawei P30, Huawei P30 Pro, Oppo Reno 10x, Lenovo Z6 Pro nebo Nubia Red Magic 3. A právě tyto smartphony mají potenciál k tomu, aby se v květnu podívaly i do TOP10.

Redakční představení Xiaomi Black Shark 2:

Zdroj Antutu

Diskuze (16) Další článek: Samsung představil mobilní fotočip ISOCELL s rekordním rozlišením 64 MPx

Témata článku: AnTuTu, Smartphony, Benchmark, Čína, Mobilní procesory, Žebříčky, Snapdragon, Měření, Mobilní čipsety, Top 10, Nubia Red Magic 3, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+, Vivo iQOO, Xiaomi Black Shark 2, Xiaomi Mi 9, Žebříček, Nubia Red Magic Mars, Model, Samsung řady Galaxy