Aplikace na Apple Watch mohla odposlouchávat připojený iPhone. Výrobce ji zablokoval

Aplikace na Apple Watch mohla odposlouchávat připojený iPhone. Výrobce ji zablokoval

Apple po čase musí znovu řešit bezpečnostních problém na svých zařízeních. Tentokrát je na vině aplikace Vysílačka (Walkie-Talkie) pro chytré hodinky Apple Watch. Kvůli chybě v této aplikaci bylo možné odposlouchávat hovory z iPhonu, s nímž byly hodinky spárovány. Vysílačka je teď vypnutá a Apple pracuje na záplatě.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Vysílačka se do hodinek dostala s verzí watchOS 5

Dobrou zprávou je, že na zranitelnost aplikace nejspíš nikdo nepovolaný nepřišel a podle Applu ji nikdo nezneužil. „Ke zneužití je zapotřebí specifických podmínek a sekvencí událostí. Funkci jsme deaktivovali, dokud problém rychle nevyřešíme. Bereme bezpečnost a soukromí našich zákazníků velmi vážně,“ vysvětluje firma v prohlášení pro portál TechCrunch.

Podle prvotních zjištění softwarových odborníků to vypadá, že jde o pokračování dřívější chyby s aplikací FaceTime, kdy uživatel mohl při skupinových hovorech poslouchat ostatní účastníky, aniž by hovor zvedl. Vysílačka na Apple Watch je totiž v podstatě upravená forma FaceTime, která funguje pouze se zvukem. Lidé přes ni mohou hlasově komunikovat s ostatními uživateli. Vysílačka byla na Apple Watch přidána s watchOS 5 minulý rok.

Diskuze (32) Další článek: Samsung Galaxy S10+ byl v prvním čtvrtletí nejprodávanější Android

Témata článku: Apple, Aplikace, Hodinky, FaceTime, Bezpečnost, Apple Watch, Kauzy, Chyba, Bug, Zranitelnost, Hovor, Uživatelé, Odborník, Vysílačka, Výrobce


Určitě si přečtěte