Aplikace World Mate pro všechny cestovatele zdarma

Cestujete mimo vlast? Tento neocenitelný asistent vám pomůže s počasím, mapami, penězi, létáním či posunem času.

WorldMate je aplikace pro operační systém Symbian, Symbian UIQ i Windows Mobile, která se bude líbit všem cestovatelům. Na MobilManii už jsme o ní dříve psali, to se ale ještě prodávala podstatně dráž než nyní. Teď je totiž nabízena zdarma, platíte jen za datové přenosy a pouze některé části aplikace jsou zpoplatněny. Poznáte je podle toho, že jsou v hlavní nabídce označeny hvězdičkou. I tyto části programu ale můžete alespoň vyzkoušet v sedmidenní zkušební verzi.

Klepněte pro větší obrázek

Pojďme se podívat, co všechno WorldMate umí. Aplikaci jsem si vyzkoušel na symbianovém telefonu.
1. Clocks – tohle je jednoduché, jedná se o světové hodiny. Nechybí desítky světových metropolí, v rámci České republiky si můžete nastavit Prahu, Brno a Ostravu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
2. Currency – převod mezi třemi různými kurzy měn. Tady už je pochopitelně nutné stahovat aktualizovaná data z internetu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
3. Weather Forrecast – v předpovědi počasí vidíte jaké bude počasí ve vybraném městě na týden dopředu. U nás jsou opět na výběr tři největší města.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
4. Weathercaster – opět informace o počasí. Tentokrát vás ale telefon dokáže automaticky informovat (podle času, který si nastavíte) o aktuálním počasí ve vybraném městě.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
5. World Map – na mapě světa vidíte, ve kterých oblastech je den, a kde je noc. Pohyb šipkami nahoru a dolů přepíná mezi městy a vy tak rovnou vidíte i jeho zeměpisnou šířku a délku, aktuální čas a počasí.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Následující části programu už jsou placené
6. Satellite Imagery – animovaná mapa s informacemi o počasí. V mapě se dá zoomovat, ale je málo podrobná. Jak je vidět na screeshotu, Česká republika je zastoupena Vídní.
Klepněte pro větší obrázek
7. Flight Status – tato část aplikace slouží k on-line zjištění, jestli má váš let zpoždění. I když je seznam linek bohatý a české aerolinie mezi nimi nechybí, pořád by se hodil větší výběr.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
8. Flight Schedule – obrovská tabulka s přehledem letů v daném období. Zadáte odletové a příletové letiště, datum, které vás zajímá a pak už si jen stačí vybírat mezi lety.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud se vám program WorldMate zalíbil, stáhnout si jej můžete zde.

Diskuze (7) Další článek: Exkluzivně na MobilManii: osahali jsme nepředstavené Sony Ericssony

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Zdarma, Mate, Aplikace, Mat

Určitě si přečtěte