Aplikace Záchranka slaví další úspěch, nově bude pomáhat v Maďarsku

Aplikace Záchranka slaví další úspěch, nově bude pomáhat v Maďarsku

Aplikace Záchranka se po České republice, Slovensku a Rakousku dostává také do Maďarska. Tam ji budou moci využít jak cestovatelé z Česka, tak i místní obyvatelé. Pro ně bude připravena maďarská mutace aplikace s názvem ÉletMentő. Podporu pro napojování zahraniční záchranné systémy má aplikace Záchranka od Nadace Vodafone i od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Klepněte pro větší obrázek

Výhodou pro české turisty, kteří by případně na území Maďarska ocitli v nouzi, je odstranění jazykové bariéry pomocí aplikace. Záchranka předá na dispečink maďarské zdravotnické záchranné služby nejen přesnou GPS polohu člověka v nouzi, ale i jeho základní zdravotní a osobní údaje, které má v aplikaci vyplněné, včetně kontaktů na osoby blízké, stavu baterie telefonu a dalších údajů.

Při přejezdu hranic není nutné nic nastavovat, aplikace sama rozpozná, že se nacházíte na území Maďarska a v případě zmáčknutí nouzového tlačítka kontaktuje tamní záchrannou službu. Autor aplikace Filip Maleňák doporučuje Záchranku pravidelně aktualizovat a jednou za čas ji vyzkoušet i v testovacím režim, který je v rámci aplikace k dispozici: „Lze tím předejít nejasnostem při ostrém použití – člověk už ví, jak postupovat, což v krizové situaci pomůže zachovat chladnou hlavu.

Klepněte pro větší obrázek

Aplikaci Záchranka má aktuálně nainstalovanou 1,15 milionu uživatelů. Jednoduchý způsob přivolání zdravotnické záchranné služby prostřednictvím aplikace Záchranka funguje pro české uživatele také v Rakousku a na slovenských horách. Pro Horskou záchrannou službu Slovenska chystá vývojový tým zcela novou aplikaci, která nabídne dosud nevídané možnosti pomoci v oblasti hor. I zde je pak myšleno na zajištění přeshraniční funkcionality.

Aplikace Záchranka je nově napojená i na záchranný systém v Maďarsku:

Váš názor Další článek: Zatím nejpovedenější render Samsungu Galaxy S20 Ultra. Stovku nepřehlédnete

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Pro turisty a cyklisty, Bezpečnost, GPS, Zdraví, Záchranka, Záchranný systém, Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Rakousko, Záchranná služba


Určitě si přečtěte