Apple musí soudu dokázat, že zpomalování iPhonů je řešení, nikoliv „kurvítko“

Apple v týdnu potvrdil úmyslné snižování výkonu starších iPhonů. Co na tom, že má docela rozumné vysvětlení? Na internetu se strhla hysterie a jedním z projevů je žaloba, kterou podal Stefan Bogdanovich, uživatel iPhonu z Los Angeles.

Tvrdí, že novým power managementem uživatelé trpí a snižuje cenu jejich starších telefonů. O takové opatření prý nikdo nestál, ani s ním nikdo nesouhlasil, nelze se mu vyhnout a není uvedené ve smluvních podmínkách. Bogdanovich požaduje finanční náhradu a aby Apple odstranil nové algoritmy z iOS.

Budu teď předjímat, ale Apple u soudu vytáhne přesné statistiky stížností uživatelů na iPhony vypínající se s ukazatelem baterie kolem 30 až 40 %. Dokáže tak, že motivem pro snížení výkonu bylo zlepšení uživatelského zážitku, nikoliv motivace ke koupi novějšího modelu.

Jedním dechem je však nutné dodat, že situace bude pod drobnohledem médií a Apple k ní musí přistoupit citlivě. Jaké bude řešení?

Via TMZ a MacRumors

Diskuze (212) Další článek: Aplikaci Mapy.cz teď můžete mít na počítači. Funguje i bez přístupu k internetu

Témata článku: Apple, iPhone, Kauzy, Žaloba, Soudní spory, Zpomalování, Uživatelský zážitek, Starý iphone, Dok, Rozumné vysvětlení, Starý telefon, Los Angeles, Nový algoritmus, #Apple, Snížení výkonu, Uživatelé, Řešení, Action, APP, Nový model, Smluvní podmínka


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62