Apple ovládá 79 % trhu prémiových smartphonů, v našem regionu ale vede Samsung

Apple ovládá 79 % trhu prémiových smartphonů, v našem regionu ale vede Samsung

Výzkumná společnost Counterpoint Research přinesla podrobnější analýzu, která trh smartphonů segmentuje podle cenové hladiny a jednotlivých světových regionů. Data jsou za třetí kalendářní čtvrtletí 2018 (tzn. červenec až září) a vyplývá z nich, že v cenovém segmentu prémiových smartphonů nad 800 dolarů (cca nad 18 tisíc korun) jasně dominuje Apple, jenž zde globálně dosáhl podílu 79 % podle počtu prodaných kusů.

Klepněte pro větší obrázek

Na dalších místech skončil s blíže neupřesněným podílem Samsung a Huawei. Ne ve všech světových regionech se ovšem nejlépe prodávají iPhony. Například v regionu CEE (Central and Eastern Europe), kam patří i Česká republika, jsme častěji než iPhony kupovali vlajkové Samsungy. Pokud se cenová hladina sníží na 600 dolarů (cca 14 tisíc korun), rázem se na první místo v Indii dostane OnePlus, jehož modely vynikají dobrým poměrem ceny a výkonu.

Tab.: Pořadí výrobců v segmentu nad 400 dolarů v regionech podle počtu prodaných kusů v 3Q2018 (Zdroj: Counterpoint Research)

NAM MEA LATAM WE CEE Čína APAC Indie
Apple Apple Samsung Apple Samsung Apple Apple OnePlus
Samsung Samsung Apple Samsung Apple Huawei Samsung Samsung
LG Huawei Huawei Huawei Huawei vivo Sony Apple
Motorola Xiaomi Motorola OnePlus LG OPPO OnePlus Asus
Google OnePlus LG Google OnePlus Xiaomi Huawei Huawei
NAM ... Severní Amerika
MEA ... Střední východ a Afrika
LATAM ... Latinská Amerika
WE ... Západní Evropa
CEE ... Střední a východní Evropa
APAC ... Jihovýchodní Asie (kromě Číny) a Austrálie

Také ve vyšší třídě (600 až 800 dolarů) má Apple globální většinu. Kromě drahých prémiových modelů s cenovkou vysoko nad 20 tisíc se totiž ve sledovaném čtvrtletí dobře prodávaly i starší a cenově dostupnější iPhony (např. 6S nebo). V kategorii od 400 do 600 dolarů Apple převahu ztrácí a ke slovu se dostávají značky se širším portfoliem ve střední třídě – Samsung, Huawei, Xiaomi a Oppo.

Diskuze (154) Další článek: Speciální verze Galaxy S10+ s 12GB RAM a 1TB diskem bude v prodeji až 15. března

Témata článku: Apple, Huawei, Oneplus, Samsung, Hospodaření a finance, Čína, Statistika, Zisky, Austrálie, Indie, Byznys, Analýza, Peníze, Counterpoint, CEE, Světový region, Česká republika, Counterpoint Research, Region, Evropa, PNG, Dolar, Afrika, Latinská Amerika, Cenová hladina


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

RECENZE: Nokia 7.1 — bestseller ztenčuje rámečky a sází na HDR obraz

** Nokia 7.1 je povedená stylovka vyšší střední třídy ** Znovu láká na čistý systém zapojený do programu Android One ** Lákavou funkcí může být i podpora HDR10 u videa.

Martin Miksa | 23

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93