Apple oznámil výsledky. iPhony dál padají, rostou ale iPady a Apple Watch, sázka na služby se vyplácí

Apple v noci oznámil hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí. V absolutních číslech bývá tento kvartál slabší, takže se čekalo hlavně na to, jak velký sešup zaznamená prodej hardwaru a jak se podaří zvednout příjmy ze služeb, na které Apple v poslední době hodně sází. Ve zkratce: propad tu je, ale menší, než se čekalo.

Počet prodaných iPhonů už od loňska nevidíme (Apple tvrdí, že má toto číslo malou vypovídací hodnotu, komentátoři říkají, že Apple skrývá, jak velký je pokles), takže nám zůstává pouze příjem a náklady v kategoriích produkty a služby.

Loni ve stejném čtvrtletí produkty přinesly 51,3 miliardy dolarů, tentokrát je to 46,6 miliardy. To je menší než očekávaný pokles. Samotné iPhony loni přinesly 37,6 miliardy, letos 31 miliardy, iPady mírně rostly na šestileté maximum, nositelnosti (Apple Watch) rostly výrazně: z 3,9 miliardy na 5,1 miliardy.

Služby rostly z 9,9 miliardy na 11,5 miliardy, zdá se tedy, že orientace na služby se Applu vyplácí, zatím však nedokáže nahradit pokles z prodeje hardwaru. Trend by měl pokračovat, Apple ještě nedostal mezi lidi řadu nedávno představených předplacených služeb, spouštět se budou průběžně až do podzimu. Celkové příjmy poklesly z 61 na 58 miliard, čistý zisk spadl z 13,8 na 11,6 miliardy dolarů. Co se regionů týče, rostlo pouze Japonsko, největší pokles zaznamenala Čína.

Diskuze (92) Další článek: Vyzkoušeli jsme ohebný Huawei Mate X. Tohle dává smysl!

Témata článku: Apple, iPhone, Čína, Apple Watch, Hospodaření a finance, Byznys, Služba, Strategie, Zisky, Sázka, Miliarda, Pokles, Japonsko, Příjem


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

RECENZE: Redmi 7 — když dáte Xiaomi vale, ale to dobré z něj si necháte

** Oficiálně to sice není Xiaomi, ale poměr cena/výkon má skvělý ** Dobrá výdrž, pěkné fotky a spolehlivá čtečka jsou hlavní zbraně ** Zklame horší odladěnost prostředí a slabší výsledky videa

Jakub Vrbacký | 18