Apple Pay jde i na Slovensko, do Chorvatska a dalších zemí. Evropa je téměř kompletní

Apple už dříve deklaroval, že má pro letošek velké plány s šířením Apple Pay po Evropě a zatím to vypadá, že se daří je plnit. Česko se dočkalo už v únoru a dnes služba startuje v dalších 13 zemích: Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Řecko, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Malta, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko.

Pro české uživatele to vlastně až tak zásadní zpráva není. Jestliže Apple Pay podporuje jejich banka, mohou se svými iPhony platit na bezkontaktních terminálech po celém světě už od února. I tak lze ale dnešní zprávu brát pozitivně, jako posilování celé platformy a plateb mobilem vůbec.

Klepněte pro větší obrázek
Aktuální evropské pokrytí Apple Pay.

Na Slovensku umí Apple Pay Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, mBank, J&T Banka, internetové služby Boon, Monese, Revolut, N26 a stravenkové karty Ticket Restaurant od Edenred. Od 2. července se přidají Banka 365 a Poštová banka.

Via MobilMania.sk

Diskuze (3) Další článek: Vivo s předstihem odhalilo iQOO 5G, supertelefon dostane i 120W nabíjení

Témata článku: Platba mobilem, Bezkontaktní platby, Mobilní platby, Apple Pay, Revolut, mBank, Edenred, Slovensko, Slovinsko, Litva, Česká republika, Řecko, Rumunsko, Kypr, Portugalsko, Lichtenštejnsko, Chorvatsko, Tatra banka, Malta, Evropa, Lotyšsko, Lotyš, Estonsko, Bulharsko


Určitě si přečtěte