Apple Pay letos v Česku nebude. Start se odsouvá na únor

Anabáze s příchodem platební technologie Apple Pay do České republiky pokračuje. Apple s českými novináři nekomunikuje, banky, které s Applem jednají, jsou vázané NDA smlouvami a hrozbou finančního postihu, takže také mnoho neřeknou. A tak jsou novináři odkázaní na kuloární informace, nic jako oficiální stanovisko neexistuje.

I my jsme se tentokrát obešli své zdroje a ze všech zaznívá v podstatě to samé: proces integrace Apple Pay pokračuje, ale do cíle se letos nedostane. Pouze zdroj z České spořitelny zkusil odhadnout termín spuštění na únor 2019. Ostatně nepřímo to potvrdila v nedávném rozhovoru pro E15 také členka představenstva spořitelny Daniela Pešková, která uvedla, že Apple Pay bude v Česku dostupná na konci tohoto nebo začátku příštího roku.

Apple se svou platební technologií dělá ciráty, u konkurence už se platí nejen mobilem, ale dokonce i hodinkami:

 

Diskuze (112) Další článek: Honor chystá událost roku. Buďte u toho taky!

Témata článku: Apple, Technologie, Platba mobilem, Apple Pay, Bezkontaktní platby, Mobilní platby, Česká spořitelna, Příští rok, Česká republika, Proces integrace, Integrace, Oficiální stanovisko, Finanční postih, ODS, Stanovisko, Český novinář, Platební technologie, Únor, Zdroj, Banka, Termín spuštění, Start


Určitě si přečtěte