Apple pohltí cizí firmu každé dva až tři týdny, pochlubil se Cook

Apple koupil za posledního půl roku 20 až 25 firem. To znamená, že akvizice jednoho podniku nastává jednou za dva až tři týdny, někdy i častěji. V rozhovoru pro CNBC to v pondělí řekl generální ředitel firmy Tim Cook.

Veřejnému oznamování akvizic se společnost obvykle vyhýbá. „Jedná se většinou o malé firmy. Apple hledá primárně talenty a práva na duševní vlastnictví,“ vysvětlil Cook. Tak rychlé skupování jiných společnosti označila CNBC za agresivní. Většinou jde o malé firmy, větší akvizicí byl nákup sluchátkové firmy Beats z roku 2014. Apple zaplatil 3 miliardy dolarů.

Apple vykázal ve druhém finančním čtvrtletí, které skončilo 30. března, čistý zisk 11,56 miliardy dolarů. To znamená meziroční pokles o 16 %. Tržby i jejich výhled pro nové čtvrtletí však překonaly očekáváním analytiků, a to navzdory rekordnímu propadu čtvrtletních příjmů z prodeje iPhonů.

Celkové tržby Applu se ve druhém finančním čtvrtletí, meziročně snížily o pět procent na 58,02 miliardy dolarů. V nynějším finančním čtvrtletí očekává Apple tržby 52,5 až 54,5 miliardy dolarů. Apple zároveň oznámil, že drží v hotovosti 225 miliard dolarů, což ho řadí mezi přední společnosti s takovou sumou v hotovosti na světě.

Diskuze (47) Další článek: Volkswagen stvořil pojízdného kostlivce. Má názorně ukázat, jak fungují elektromobily

Témata článku: Apple, Hospodaření a finance, Tim Cook, Akvizice, Beats, Akcie, Dolar, Finanční čtvrtletí, Miliarda dolarů, CNBC, Malá firma, Čtvrtletí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 126

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65