Apple právě představil nový iPod Touch. Místo 5 let starého procesoru teď dostal 3 roky starý

Může to znít neuvěřitelně, ale Apple v roce 2019 doopravdy představil nový hudební přehrávač, iPod Touch 7. generace. Očekávalo se, že po letech dostane alespoň moderní kabát, větší displej přes celou čelní stranu, ale kdepak. Apple dává najevo, že tento produkt už nehodlá inovovat, jen mírně prodlouží jeho život na trhu.

Nový iPod Touch je naprosto totožný jako jeho 4 roky starý předchůdce. Stále má stejné rozměry i design, malý 4" displej s rozlišením 1136 × 640 px a široké rámečky. Ještě více překvapí zachování klasického domovského tlačítka, do kterého se Apple ani neobtěžoval integrovat čtečku Touch ID. Z výbavy nebude chybět stejný 8 Mpx foťák se světelností f/2.4 a 1,2Mpx selfie kamerka.

Změnil se pouze procesor. Na místo starého čipu Apple A8 byl použit o něco modernější čip A10, který najdeme v iPhonech 7. Jediný upgrade tedy nastal ve výměně 5 let starého procesoru za téměř 3 roky starý model. Díky němu si však konečně poradí i s rozšířenou realitou, dovolí hraní her z Apple Arcade a podporuje skupinové hovory skrze FaceTime. Abychom Applu nekřivdili, novinkou je i nejvyšší 256GB varianta, kterou doplní tradiční verze se 32 a 128 GB paměti.

Apple iPod Touch 7. generace si můžete od dnešního dne koupit ve vesmírně šedé, zlaté, stříbrné, růžové, modré a červené (charitativní Product RED). Základní 32 GB varianta startuje na 5 990 Kč, vyšší verze se 128 GB přijde na 8 990 Kč a za vrcholný model s 256 GB chce Apple 11 990 Kč. Má v roce 2019 takový produkt za takovou cenu místo na trhu? 

Diskuze (158) Další článek: Huawei zaregistroval ochrannou známku pro svůj nový systém. Měl by se jmenovat Ark OS

Témata článku: Apple, iOS, FaceTime, Apple Music, Hudba v mobilu, Apple Arcade, iPod Touch, iOS 12, Product Red, iPod, TED, Pře, Starý, Procesor


Určitě si přečtěte