Apple radí, jak čistit iPhony. Nová je zmínka o dezinfekci

S ohledem na probíhající pandemii Apple aktualizoval instrukce k čištění iPhonů a dalších zařízení. Různé materiály znamenají různé požadavky na čištění. Obecně platí, že máte používat měkký hadřík, který nepouští vlákna (např. ten určený pro fotografickou techniku). Nepoužívejte ani hrubé látky, nebo dokonce hubky, které by mohly způsobit drobné oděrky. Před čištěním je nutné odpojit všechna externí zařízení, kabely a zdroje napájení, ideální je zařízení vypnout.

Apple nabádá, abyste k čištění nepoužívali tekutiny a hlídali, aby se do otvorů nedostala vlhkost (vodotěsné iPhony lze omýt čistou vodou). Nemáte používat aerosolové spreje, rozpouštědla, ani abrazivní chemikálie a nestříkat čistící prostředky přímo na produkt. A právě dnes přidal Apple na úvod článku otázku: Je v pořádku používat nějaký dezinfekční prostředek na můj Apple produkt?

Odpověď zní: Pomocí 70% izopropylalkoholu nebo dezinfekčních ubrousků Clorox můžete jemně otřít tvrdé, neporézní povrchy jako je displej, klávesnice nebo jiné vnější povrchy. Nepoužívejte bělidlo. Zabraňte vniknutí vlhkosti do jakéhokoli otvoru a neponořujte zařízení do čisticích prostředků.

Koronavir přežije až 9 dní

Nedávná studie z Journal of Hospital Infection zjistila, že koronavirus může přetrvávat na neživých površích, jako je kov, sklo či plast až po dobu devíti dnů. Jedno z doporučení je čistit tyto povrchy pomocí izopropylalkoholu. Mobilní telefony jsou řádným semeništěm mikroorganizmů. Saháme na ně na toaletě, v MHD, při práci na zahradě atd. a jejich pravidelná očista tedy není od věci i mimo aktuální pandemii.

U chytrých telefonů je ale problém s oleofobní vrstvou displeje. Ta brání ulpívání otisků prstů, ale s postupem času ztrácí na účinnosti. Použitím čistícího prostředku (vyjma doporučeného) ji můžete ještě narušit či úplně odstranit. A právě proto Apple doporučuje použít jen dezinfekční ubrousky nebo právě 70% izopropylalkohol, který bezpečně zlikviduje i COVID-19.

Po každém čištění telefonu si nezapomeňte umýt ruce.

Diskuze (8) Další článek: Smartphony Honor získávají akutalizaci na Android 10. Služby Googlu zůstávají

Témata článku: iPhone, Koronavirus, Bezpečnost, Ubrousek, Čištění, Povrch, Pandemie, Hadřík, Zařízení, Zmínka, Dezinfekce


Určitě si přečtěte