Apple se celých 10 let bránil úplně zbytečně. Uživatelům se widgety líbí

Widgety jsou na zařízeních s Androidem běžné již více než deset let, a i když se dříve tento operační systém inspiroval u mnoha svých funkcí právě u iOS, poslední dobou je tomu spíše naopak. Apple postupně svým iPhonům přidal nejen oznamovací a ovládací centrum, ale s iOS 14 konečně i plnohodnotné widgety. A dle výzkumu Senzor Tower se uživatelům líbí.

Společnost totiž odhaduje, že celých 15 % uživatelů systému iOS 14 si v USA nainstalovalo některou z pěti nejpopulárnějších aplikací pracující s widgety. Konkrétně se jedná o Widgetsmith, Color Widgets, Photo Widget: Simple, WidgetBox a Photo Widget. Podle Sensor Tower byly tyto aplikace ve Spojených státech nainstalovány do více než 13 milionů telefonů, a to od 16. září, tedy od uvedení iOS 14 široké veřejnosti. Špička instalací pak nastala 21. září, kdy byly všechny zmíněné aplikace staženy více než 3,8 milionkrát.

Klepněte pro větší obrázek
Přizpůsobení obrazovek systému iOS 14 uživatele táhne.

Zajímavé je, že během září zaznamenala rekordní instalace i síť Pinterest, aniž by sama nějaký widget nabízela. Uživatelé v ní totiž hledali sdílené návrhy podob obrazovek iOS 14 s obsaženými novinkami, aby se jimi mohli inspirovat. Widgety to ale ještě nekončí, protože iOS 14.3 (aktuálně ve vývojářské beta verzi) umožní uživatelům vytvářet zkratky na aplikace, kterým budou moci dát vlastní ikony. Opět se jedná o funkci Androidu, ve kterém si můžete modifikovat zobrazení jednoduchým stažením sad ikon a ovládacích prvků z Google Play.

Diskuze (64) Další článek: Mapy Google zjistily, kdy zajít ven nebo do obchodu a vyhnout se davům lidí

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Google Play, USA, iOS 14, Uživatelé, Instalace, Obrazovka, Senzor Tower, Pinterest, Ikona, Simple


Určitě si přečtěte