Apple se chová bizarně a nás to baví. Tiskovka začíná až večer, stream běží už teď a je plný vtípků

Dnes v 18 hodin začne Apple Keynote s mottem It’s showtime (show začíná). Akce má trvat zhruba dvě hodiny a podle všeho půjde hlavně o služby. Tou hlavní má být streamovací videoslužba, konkurence pro Netflix.

Apple chystá vlastní obsah, ale zpočátku se bude nabízet hlavně ten od partnerů. Podle dnešního článku z The Wall Street Jornal se už domluvil s HBO, Starz a dalšími televizemi. Podle spekulací by měl Apple za službu účtovat 9,99 dolaru měsíčně a stejná sazba by se měla týkat i nového předplatného novin a časopisů. Uvidíme jak s cenami ještě zamíchá sjednocené předplatné, které do jednoho balíčku sloučí více služeb (Apple Music, iCloud a další). 

Více detailů neznáme, jisté však je, že celou dnešní akci předchází velmi nezvyklé chování Applu. Ať už jde o nečekané představení hardwarových produktů z pondělí, úterý a středy minulého týdne, tak twitterové vtípky Tima Cooka, které tyto produkty doprovázely.

Za další easter egg můžeme považovat spuštění streamu, na kterém bude k vidění dnešní tiskovka, už 24 hodin před startem, takže si už teď můžeme prohlédnout Steve Jobs Theater v plné kráse. Kromě občasného příchodu techniků nebo uklízečky však nastaly i bizarní okamžiky, kdy na podium někdo přišel recitovat básně a zahraničním novinářům se přes noc podařilo zachytit i příchozí hovor od prvního Avengera - Kapitána Ameriky, respektive jeho představitele Chrise Evanse.

Na plátně však byly k vidění i další vtipné momenty. Třeba přenos GPS navigace z Apple CarPlay. Vzhledem k cílové destinaci dojezdovému času hádáme, že nějaká pozvaná osobnost cestuje na keynote. Zajímavé momenty za sálu si můžet prohlédnou v galerii. Přímý přenos můžete sledovat už teď na webu Applu. Komentovaný přenos můžete sledovat i u kolegů na Živě.cz.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Během keynote jsme zpozorovali básníka, uklízečku, ale i cestujícího směrem na keynote. V galerii najdete i nějaké další perličky. Buď naše nebo od zahraničních kolegů.
Diskuze (16) Další článek: Výrobce nemusí vždy vyrábět: 5 největších firem, které skutečně montují smartphony

Témata článku: Apple, iPhone, Apple Park, Apple Music, GPS, Keynote, Netflix, Premiéra, Online přenos, Steve Jobs, Tim Cook, Tisková konference, Uklízečka, Apple keynote, Předplatné, Steve Jobs Theater, Vtípek, Tiskovka, HBO, The Wall Street, Stream, Str, Apple CarPlay


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125