Apple spustil veřejnou betu iPadOS a iOS 13. S tímto návodem ji nainstaluje každý

Apple vypustil veřejné beta verze svých operačních systémů iOS 13iPadOS 13. Překvapivě, původně se tak mělo stát až v červenci. Dobrou zprávou je, že se veřejná beta instaluje jednoduše skrze OTA aktualizaci.

Nejdříve zálohujte

Pokud máte o nový systém zájem, ten stávající nejdříve zálohujte skrze iTunes na počítači. Vytvořenou zálohu v něm pak nastavte jako archivační. Beta verze iOS 13 a iPadOS 13 mohou obsahovat chyb a obnova ze zálohy je pak nejsnazším způsobem, jak se v případě problémů vrátit zpět. 

Klepněte pro větší obrázek
Záloha probíhá pomocí iTunes. Pokud již používáte nejnovější macOS Catalina, je proces stejný, pouze probíhá přímo v Docku.

Instalace na pár kliknutí

Aktualizace beta verze systému je snadná a nijak se neliší oproti předchozím rokům. Prvním krokem je na aktualizovaném zařízení navštívit web beta.apple.com, kde se musíte jako beta tester zaregistrovat svým Apple ID. Pokud jste již nějaký beta software od Applu v testovali, můžete se rovnou přihlásit. V nabídce vyberete systém, který chcete nainstalovat. 

V rámci článku si proces ukážeme na systému iPadOS 13, ale pro iOS je naprosto totožný.

  • 1) U vybraného systému na webu klikněte na enroll your iPad
  • 2) Stáhněte instalační profil - Download your profile a stažení povolte
  • 3) Stažený profil najdete v Nastavení -> Obecné -> Profil
  • 4) Klikněte na možnost Instalovat
  • 5) Restartujte zařízení
  • 6) Vyhledejte aktualizaci pomocí Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru
Klepněte pro větší obrázek
Proces stažení instalačního profilu.
Klepněte pro větší obrázek
Proces aktualizace beta verze systému.

Upozornění: Nové systémy nabízí přepracovanou verzi aplikace Připomínky, která z nějakého důvodu není kompatibilní s těmi starými. S aktualizací tedy dříve vytvořené připomínky ztratíte a přijdete i o možnost sychronizace připomínek se zatím neaktualizovanými zařízeními.

Diskuze (3) Další článek: Technologie rozděluje spojence. Američanům se nelíbí, že Britové pustí Huawei do 5G sítě

Témata článku: Apple, iPhone, Tablety, Smartphony, Aktualizace softwaru, iPad, iOS, iOS 13, Operační systémy, Dark mode, iPadOS, Beta, Catalina, Systém, Proces, Beta verze, Profil, Nastavení, Aktualizace, Návod, Dock, Verze


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 50

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5